flask

pomůžete mi někdo s příkladem?

Hliníková nádoba má při teplotě 30°C objem 2000 mililitrů, určete zvětšení objemu nádoby při zvýšení teploty na 80°C
má tu být ještě nějaký součinitel.. vůbec tomu nechápu
prosil bych nejlépe i to jak jste na to přišli děkuji
Doplňuji:
takže 30°C = t1
80°C = t
2dm3 = V1
? = V
vzorec: V = V1 (1+ beta+ delta t)
V = 2000 ( 1+ 1,8×10na –4 + 50)
V = 118,0016????

Odpovědi
gecco

My jsme na to přišli tak, že jsme se učili fyziku…
😉

  1. jaký součinitel tam „má být“?
  2. navrhni (napiš) řešení – zkontrolujeme ti je (pro info – stačí se zamyslet)

Doplňuji:

  1. špatně sis opsal vzorec – vzorec: V = V1 (1+ beta+ delta t) … máš tam podstatnou chybu
  2. jak je možné, že V1=2000 a zvětšený V=118…???
  3. ale ono to vlastně nevadí, protože příklad se netýká objemové roztažnosti

😉
Zkus to v Diskusi znovu – nakresli si to, to ti pomůže – co se zvětšuje a s jakým koeficientem??

ivzez

S úkoly pomáháme jenom těm,
u nichž vidíme nějakou snahu o řešení
a vlastní práci …

Vlož sem svůj postup, zkontrolujeme ti jej.
(Nápověda: začni učebnicí a poznámkami z výkladu.)

Fyzik

Pomůže ti Jaroslav Reichl: http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/vi­ew/635-objemova-teplotni-roztaznost