LysoňXXX

Pomoc s výběrem peněz v zahraničí

Dobrý den, mám otázečku. Mám známého, kterému dojdou v nejbližší době peníze složenkou do schránky. Problém je v tom, že je mimo ČR a jen tak se nevrátí. Jde to nějak udělat, že bych mu tu složenku poslal a on si to v zahraničí vybral? Nevím jak s plnou mocí, že bych to mohl vybrat já a poslat mu to. Ale jak zase sehnat plnou moc, když není v ČR? PS.: Svůj bankovní účet nemá, proto ta složenka.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud mu pošleš složenku do zahraničí, nebude dotyčnému nic platná – vybrat si ji může pouze u daného ´přepravce´ (pravděpodobně u České pošty), šlo by to leda by odesilatel peněz zvolil jako přepravce, který funguje (i) v zahraničí – např. Western Union.
Takže – pokud se na tom s odesilatelem nedohodne, nezbude, než aby ti poslal plnou moc – ale to zase bude mít problém s notářským ověřením českého textu – a nebo ji pošle v jazyce dané země a ty si tady zařídíš ověřený překlad.
😉
Každopádně složitý…