LysoňXXX

Pomoc při ztrátě paměti.

Před měsícem můj bratr podstoupil „kraneometii“ pro ty co netuší- byla mu po nehodě odebrána část lebky a zašita do břicha. Trpí teď ztrátou paměti. Jména nebo události si nepamatuje. Doktor říkal, že to potřebuje cvičit pamět. Ale jak? Sestra poradila na začátek hrát třeba člověče nezlob se. Máte nějakou radu, jak obnovit pamět? Vím, že je to těžká otázka, ale každá rada je k nezaplacení.

Nejlepší odpověď
briketka10

vím, jak je to pro bratra těžké, po ozařování mozku jsem také ztratila
paměť, nechodila, nemluvila doteď si na něco nepamatuju je to 13 roků
některé události se mi prostě vypařily, nebo splynuly do jedné koule,
dnes mi spoustu věcí dělá problém pomalu se vyjadřuju apod. mám
výhodu, že miluju hudbu ta mi pomáhá :)
volám do rádií a hádám písníčky občas něco vyhraju, hraju např.hry na
netu a to, že jsem tady na odpovědích.cz si chci dokázat, že nejsem tak
úplně k ničemu..snažím se zdokonalovat na PC, abych něco uměla :)

to pexeso není tak špatná hra já bych začla třeba dámou nebo, jestli umí
šachy tak těmi jsou náročné, ale dobré..

trvalo to delší dobu, ale říká se, že pravou stranu mozku dokáže nahradit
ta levá, přeji bratrovi a i celé tvé rodině pevné nervíky, protože on vás bude
nyní nejvíc potřebovat to mi věř já bych toto nezvládla bez mé sestry a mamky..

Doplňuji:
napadlo mě lepení různých modelů je to asi
blbost, ale když jsme byly se ségrou malý a
v ABC vždy byl nějakej hrad, nebo něco, tak
nám taťka pomáhal slepovat a na to je paměť
potřeba a dnes se takových modýlků prodává
jsou papírový, lepidlo za babku..
jenže já nevím kolik vám je oběma roků..

Další odpovědi
zzzzz

Pexeso, ale asi nejde jen o hry, je důležité aby, jste s ním, trávili co nejvíce času, prohlíželi si fotky, videa, pojmenovávali osoby na nich. Nestočí to jen sem tam, musíte co nejčastěji, paměť se opravdu dá z velké části vycvičit. Sestřičky v nemocnici na to nemají moc času. Bratrovi držím palce, ať se brzo uzdraví.

led

mozog sa musí neustále namáhať – cvičiť s písmenkami, pexeso, puzzle, ako ho vorí Briketka10 stavať modely (cvičí sa nielen pamäť, ale aj motorika), vedomostné hry, riekanky, spev, čítanie kníh, učiť sa „zabudnuté“, domáce práce,
ale hlavne nesmie mať pocit ukrivdenia, výsmechu (žiaľ, ľudia vedia byť niekedy, aj voči sebe, veľmi krutí)…, práve naopak, musí mať ten správny pocit chcenia, pocit prekonania prekážky, pocit cieľa a víťazstva
Čím viac sa rozum namáha – tým viac sa vyvíja.
Doplňuji:
Pozrite si tento dokumentárny film Prověřte svůj mozek, mnoho z toho môžte použiť pri cvičení pamäte
http://uloz.to/xy1d7rT/­proverte-svuj-mozek-pamet-by-fivoja-dokumentarni-2011-avi