Sarrow

Paměť (mozek)

Zlepšuje se častým vybavováním vzpomínek paměť?
Např. pokud teď zavřu oči a začnu si v „promítat“ vzpomínky celého dnešního dne, od doby, kdy jsem vstal z postele až do teď, zlepšuje se tím paměť?

Nejlepší odpověď
led

Ano, ak s pamäťou pracujete, má snahu sa udržiavať, ba aj rozširovať. „Lenivá“ pamäť stráca postupom času svoje schopnosti.
Pokiaľ často otvárate šuplíky v skrini, viete, čo a kde v nich máte. Ak dlhšie skriňu nepoužijete, musíte v šuplíkoch hľadať. A ak zamknete, nepoužívaný kľúč sa môže aj stratiť – to isté je s pamäťou, aj tu môžte stratiť kľúč k pamäti