Pokročilý

Pomáháte náhodným kolemjdoucím?

Přiletěla jsem ze zahraničí a s obrovkým kufrem a sportovní taškou přes rameno jsem musela jet metrem. I když jsem vypadala hodně zoufale, s tím kufrem ze schodů na florenci mi nikdo nepomohl. Pomohli byste mi? :D

Nejlepší odpověď

Tady, v republice nepomůžou i ženě, která byly napadená natož s kufrem. Buď ráda, že si se s tím rvala po schodech sama. Jsou pomocníci, kteří s kufrem vezmou roha!

Další odpovědi:

Zlatý

Ano. Pomoct s kufrem z vlaku je u mě samozřejmost, co já už za to sklidil vděčných poděkování a úsměvů. Pomáhám samozřejmě nejen na nádraží - kdekoli vidím, že by to mohlo být k užitku, alespoň pomoc nabídnu.
Výjimkou je jedna nevrlá pipina u nás na poschodí. Snažila se s kočárem dostat do vejtahu a na můj dotaz nevrle odsekla "ne". Být to jednou - budiž, třeba blbá nálada, ale později se odehrál stejný scénář. Od té doby jí pomoc nenabízím, protože bych sice pomohl rád, ale vtírat se někomu, to tedy nemám zapotřebí.

Zlatý

V Praze je to normální, ve Valašském království by se ti to asi nestalo. Aspoň já bych tedy pomohl automaticky.

Zlatý

Snažím se pomoci.V MHD pouštím sedat seniory nebo ženy v očekávání,ženám dávám přednost při vstupu do výtahu nebo do vchodu a Keplere div se,narodil jsem se v Praze.Všímám si,že povětšinou naplaveniny se chovají v Praze neurvale ,arogantně a buransky.

Zlatý

Pokud byste mě oslovila a požádala o pomoc, neodmítla bych. Ale předpokládám, ze byste v davu oslovila spíš nějakého statného mladého muže.
Jinak si nejsem jista, jestli bych si vůbec všimla, že pomoc potřebujete.

Ještě mám s kufrem a schody příhodu: V létě jsme jeli mhd na letiště. Na výlezu z metra primo k zastavce busu, který jezdil na letiště, nebyly eskalatory. Místo nich tam placeny mladík pomáhal turistům kufry po schodech vynášet. Tak me napadlo, ze by klidne město mohlo byt te dobroty a zaměstnat někoho takového i na Florenci. Nezaměstnaných, kteří by tuto praci zvládli, je myslim dost. :)

Pokročilý

Bezne pomaham pri nastupeni do tramvaje, uvoneni miesta na sedenie. Par krat som pomohol s kufrom, ale vacsinou je pomoc odmietnuta. Niekedy je to o dovere, podla mna si casto ludia chcu dokazat, ze to zvladnu sami. Ale aj cloveka ktory pomoc odmietne ochota druheho potesi.Dolezite je, nenechat sa odmietnutim odradit a s tym bojujem casto aj ja.

Bronzový

Pokud jsi stará nebo dítě, tak ano. Jinak ne.

Stříbrný

Pokud bych nikam nepospíchal, tak bych ti rád pomohl. Ti lidé, kteří tam žijí, nejsou zrovna moc přívětiví.

Zlatý

Pomáhám. Třeba paní s dvěmi berlemi a ještě měla tašku s nákupem. Tak jsem jí tu tašku pomohla nést, ale trošku jsem si připadala "jako zloděj". Snadnější je pomoci člověku,kterého známe. :-))

Zlatý

V tom zahraničí bych ti pomoh vždycky, pokud jsi teda přiletěla ze západu. Automaticky. No ale tady, ve východním bloku, je to fakt trapné, takže, je mi líto!

Bronzový

V buse nebo ve vlaku pouštím lidé sednout. když vidím , že má někdo těžký kufr (tašku) tak pomohu.

Zlatý

"..60 kilovej kufr na kolečkách a 20 kilová taška přes rameno a nikdo nepomoh... musela jsem se s tím heroinem táhnout až na Žižkov chudák holka sama :-(.."

Pomoc bych určitě nabídla.

Ano vždy, když si to přejí. Nezasahuji do svobodného rozhodování jedince.

Samozřejmě.Pomáhám vždy a všude,osetruji zemdlele,atd.Ovšem někdy se lidé bojí a vyděšeně koukají.

Pokročilý

Když vidím, že někdo fakt potřebuje pomoct, třeba doma nebo ve škole, tak mu samozřejmě pomůžu. Když jsem ve městě ( V tom mým je tak 15000 lidí) tak by musel být ve velké nouzi.

Pokročilý

Určitě bych pomohla. Vidím to čím dál častěji, že lidi mají plné ruce a ostatní jim nepomůžou. Jednou jsem jela v autobuse a viděla jsem, jak starý děda upadl, mezi lidmi na zastávce a nikdo mu nebyl schopen pomoci.... smutné to je..

Diskuze k otázce

Mareike

Tak ono u většiny (ne-li u všech) stanic metra je výtah...

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1283
Zlatý marci1 957
Zlatý quentos 689
Zlatý ivzez 661
Zlatý iceT 649
Zlatý annas 610
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 500
Zlatý panenka 488
Zlatý zjentek 468

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.