Avatar uživatele
Baromut

Pomáháte náhodným kolemjdoucím?

Přiletěla jsem ze zahraničí a s obrovkým kufrem a sportovní taškou přes rameno jsem musela jet metrem. I když jsem vypadala hodně zoufale, s tím kufrem ze schodů na florenci mi nikdo nepomohl. Pomohli byste mi? :D

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? atlas, zjentek, marci1, Frogman, dalid, Rokio před 2861 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tady, v republice nepomůžou i ženě, která byly napadená natož s kufrem. Buď ráda, že si se s tím rvala po schodech sama. Jsou pomocníci, kteří s kufrem vezmou roha!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Ano. Pomoct s kufrem z vlaku je u mě samozřejmost, co já už za to sklidil vděčných poděkování a úsměvů. Pomáhám samozřejmě nejen na nádraží – kdekoli vidím, že by to mohlo být k užitku, alespoň pomoc nabídnu.
Výjimkou je jedna nevrlá pipina u nás na poschodí. Snažila se s kočárem dostat do vejtahu a na můj dotaz nevrle odsekla „ne“. Být to jednou – budiž, třeba blbá nálada, ale později se odehrál stejný scénář. Od té doby jí pomoc nenabízím, protože bych sice pomohl rád, ale vtírat se někomu, to tedy nemám zapotřebí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

V Praze je to normální, ve Valašském království by se ti to asi nestalo. Aspoň já bych tedy pomohl automaticky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Snažím se pomoci.V MHD pouštím sedat seniory nebo ženy v očekávání,ženám dávám přednost při vstupu do výtahu nebo do vchodu a Keplere div se,narodil jsem se v Praze.Všímám si,že povětšinou naplaveniny se chovají v Praze neurvale ,arogantně a buransky.

Upravil/a: ten který je

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Pokud byste mě oslovila a požádala o pomoc, neodmítla bych. Ale předpokládám, ze byste v davu oslovila spíš nějakého statného mladého muže.
Jinak si nejsem jista, jestli bych si vůbec všimla, že pomoc potřebujete.

Ještě mám s kufrem a schody příhodu: V létě jsme jeli mhd na letiště. Na výlezu z metra primo k zastavce busu, který jezdil na letiště, nebyly eskalatory. Místo nich tam placeny mladík pomáhal turistům kufry po schodech vynášet. Tak me napadlo, ze by klidne město mohlo byt te dobroty a zaměstnat někoho takového i na Florenci. Nezaměstnaných, kteří by tuto praci zvládli, je myslim dost. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dalid

Bezne pomaham pri nastupeni do tramvaje, uvoneni miesta na sedenie. Par krat som pomohol s kufrom, ale vacsinou je pomoc odmietnuta. Niekedy je to o dovere, podla mna si casto ludia chcu dokazat, ze to zvladnu sami. Ale aj cloveka ktory pomoc odmietne ochota druheho potesi.Dolezite je, nenechat sa odmietnutim odradit a s tym bojujem casto aj ja.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dismas

Pokud jsi stará nebo dítě, tak ano. Jinak ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Pokud bych nikam nepospíchal, tak bych ti rád pomohl. Ti lidé, kteří tam žijí, nejsou zrovna moc přívětiví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pomáhám. Třeba paní s dvěmi berlemi a ještě měla tašku s nákupem. Tak jsem jí tu tašku pomohla nést, ale trošku jsem si připadala „jako zloděj“. Snadnější je pomoci člověku,kterého známe. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

V tom zahraničí bych ti pomoh vždycky, pokud jsi teda přiletěla ze západu. Automaticky. No ale tady, ve východním bloku, je to fakt trapné, takže, je mi líto!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

V buse nebo ve vlaku pouštím lidé sednout. když vidím , že má někdo těžký kufr (tašku) tak pomohu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

„..60 kilovej kufr na kolečkách a 20 kilová taška přes rameno a nikdo nepomoh… musela jsem se s tím heroinem táhnout až na Žižkov chudák holka sama ☹..“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vr.

Pomoc bych určitě nabídla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wanderer

Ano vždy, když si to přejí. Nezasahuji do svobodného rozhodování jedince.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anna emma

Samozřejmě.Pomáhám vždy a všude,osetruji zemdlele,atd.Ovšem někdy se lidé bojí a vyděšeně koukají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adam2

Když vidím, že někdo fakt potřebuje pomoct, třeba doma nebo ve škole, tak mu samozřejmě pomůžu. Když jsem ve městě ( V tom mým je tak 15000 lidí) tak by musel být ve velké nouzi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucy13

Určitě bych pomohla. Vidím to čím dál častěji, že lidi mají plné ruce a ostatní jim nepomůžou. Jednou jsem jela v autobuse a viděla jsem, jak starý děda upadl, mezi lidmi na zastávce a nikdo mu nebyl schopen pomoci… smutné to je..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mareike

Tak ono u většiny (ne-li u všech) stanic metra je výtah…

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek