jirka F

Pomáhá kofola na podrážděný žaludek?

Slyšel jsem na Internetu, že kofola zklidní podrážděný žaludek, je to skutečně pravda?

Nejlepší odpověď
gecco

Upřímně – taky mi to jeden kamarád, lékař, radil – ale nějak jsem tomuto ´léčení´ na chuť nepřišel…
😉
Máš-li žaludeční potíže, dej si zázvorový ´čaj´ – cca 20 ccm čerstvého zázvoru najemno nakrájej a zalij litrem vroucí vody…
To pomůže s jistotou…
😉

Další odpovědi
lexx

popravdě, větší pověru bys hledal těžko…kyselina (i když slabá) na podrážděný žaludek ? ježkovy voči…

da ny

Je to možné ;)
V klasické Kofole by měl být fenykl…
„Látky obsažené v semenech fenyklu uvolňují hladké svalstvo trávicího traktu“

mosoj

Kyselina fosforečná je dobrý odrezovač a pasivátor železa.
Takže pokud máš žaludek železný, tak určitě.

anonym

Pálí vás žáha?Tak máte ZÁŽEH (možná z nespavosti),ale vsugerovat si můžete i pití moči partnerky.
http://media0­.webgarden.na­me/images/medi­a0:51063e3b19a81­.jpg/wasser.jpg

cochee

Já jsem to slyšel o CocaCole (klasické, ne light ani zero), o naší Kofole ne. Ale zdá se mi to stejně placebo, ostatně já bych to do huby tak jako tak nevzal, oškliví se mi. Moja si zklidňuje žaludek už necelý týden (po gastroenteritidě) a myslím, že kdyby to nepila, tak to zklidňování probíhá úplně stejně rychle.