Poletíme poprvé letadlem,jaké máte zkušenosti,slyšel sem že nejhorší je start a přistání.

Nejlepší odpověď
rynek878

Já si osobně myslím,že start a přistání je nejhorší pouze z technického hlediska (tedy hlavně pro piloty),ale pro pasažéry bych tomu nepřikládal nijak vyjímečný stav.já osobně jsem měl vždy z letu pěkný pocit,ale každý jsme jiný.

Další odpovědi
dudu

Hodně záleží na počasí a zda letíte v noci nebo ve dne. Letěli jsme mnohokrát a většinou to bylo velmi příjemné. Ovšem také jsme přistávali v noci a těsně po bouřce na ostrově Korfu a když pilot nalétával již potřetí, tak už jsem se fakt bál. Pořádně dokáží vylekat i neočekávané turbulence. Když ale letíte na jih nad ránem a nalevo vychází slunce a napravo je ještě temná noc a vy koukáte na osvětlená města, to je pak paráda.
Doplňuji:
A protože Vám malinko závidím a umím být i škaredý, tak jeden vtípek na cestu:
po silných turbulencích osloví letuška cestující – vážení vyndejte si prosím pasy, nalistujte stránku se jménem a fotkou a opatrně ji vytrhněte. Pokud jste hotovi, srolujte stránku a zasuňte si ji do konečníku.
Co je to za blbost ozvalo se od cestujících., „to není žádná blbost“ říká letuška. Tím přece záchraným četám velmi usnadníte identifikaci svých ohořelých těl.
Sory.

Deli

Ze startu budete napoprvé vyjukaní, ten hukot motorů a přetížení, které Vás vtiskne do sedačky… Ale nic šíleného.
Přistání – klesání – se blbě projevuje na přetlaku (nebo podtlaku?) ve vašich uších a někoho to docela to bolí. Letušky většinou rozdávají bonbony, chce to hodně polykat a cucat bonbon nebo žvýkat.
Jinak mám na let (letěla jsem 4×) docela fajn vzpomínky. A ta úleva, když už jste konečně celí na zemi! 🙂

iceT

Mě se let líbil,taky jsem se bála,ale nebylo to nic hrozného.Akorát po přistání mě asi tři bolelo v uších,jak mě v nich zalehlo při přistání,ale jinak to bylo bezva.

Ella

jak všichni říkají, že start a přistání je nejhorší, tak já v tom neviděla vůbec nic zajímavého… je trochu divný, když čumák míří do výšky a vás to zatlačí do sedadla, ale o nějakém přetlaku/podtlaku nebo co to vůbec nic. Ani bonbony nám nedávali. Prostě vzlétli jsme, letěli a pak bez žuchnutí pohodlně přistáli, nikdo neměl žádné problémy.

Terryle

Ničeho se nebojte a užijte si to, je to nádhera a je to nejbezpečnější druh dopravy. Koukat se, jak se pod váma sunou mraky a země, tomu se nevyrovná nic.

Nepříjemný může být jen to, když máte rýmu nebo máte úzké eustachovky, to pak člověka při startu a hlavně při klesání bolí uši. Je lepší si před letem nakapat do nosu kapky, aby se uvolnil, a pro jistotu si je vzít i s sebou do kabiny (do sáčku s tekutinama, a když si budete chtít nakapat, řekněte to letušce – aby si posádka nemyslela, že chcete namíchat bombu ze zubní pasty a lesku na rty :o)
Většině lidí proti bolesti uší stačí bonbón nebo žvýkačka, ale kdyby to nepomohlo, poproste letušku, ať vám donese dva kelímky s ubrouskama na dně, který namočí horkou vodou. Plesknete si je na uši a budete vypadat jako mimozemšťan a pobavíte rodinu a půl letadla, ale uši bolet přestanou. Ověřeno na vlastní uši. A míň to bolí v Airbusu než v Boeingu (pokud se bavíme o „obyčejnejch“ a nejběžnějších B737 a A320).
Přeju šťastnej let a moc si to užijte! Závidím, hned bych taky někam letěla.

hanulka11

Vemte si žvýkačku a žvýkejte, je jasné že letíte prvě a čekáte ,co se bude dít, ale opravdu se nebojte- létání je zážitek. Bonbony dávají až před přistáním.Možná vám bude vadit pokud budete sedět u okna pohled dolů, ale jednoduše si zatáhněte clonu a pak už poletíte jako v při jízdě v tramvaji . Buďte v klidu, vemte si třeba GINGER-prášek proti nevolnosti . Ten vás trochu otupí třeba i usnete.
Já si to ale skvěle užívám ,sedíme většinou nad křídlem /to si můžete při odbavení domluvit/ kam chcete. Pro poprvé bych si sedla dopředu.
Tak už vám přeji jen dobré zážitky z letu samotného a krásnou dovolenou.

led

Žiadny strach, po nastúpení, si pohodlne sadnite, pripútajte sa pásom, zavrite oči a počúvajte. Skúste uhádnuť, naslepo, kedy sa „odtrhnete“ od zeme. To vás môže zaujať, že aj zabudnete na strach. Podobne aj pri pristávaní.

pokazdejinak

návody na zalehlé uši už tu máte, přidám jen malý tip – pokud jste z letu trochu nervózní, nechte se posadit radši dopředu… konkrétně před křídlo. při přistávání se totiž celé jakoby rozevře a někomu se ten pohled moc nelíbí :)
jinak si let užijte, je to opravdu zážitek… a hezkou dovolenou

Ronnynik

Dobrý den, já už jsem letadlem letěla asi 12×.
Z mých zkšeností už vím že se startem žádné problémy nejsou. Je pravda že přistání je trochu těžší, ale převážně to záleží na pilotovi a na letadle. Třeba když jsem letěla do Tunisu tak to byla pro mne hrůza . Zatímco když jsem letěla z Řecka, tak jsem nic necítila , žádné zalehlé uši, prostě nic. Doufám že vám má odpověd' trochu pomůže. Přeji příjemný let =)

gnosis

jak pro koho. ja letel jednou a bylo to super od zacaku do konce.

start – motory zacnou rvat, letadlo lehce klepat a pretizeni vas tlaci do sedacky.
let – super:)
klesani – pro vetsinu asi nejmin prijemna cast – zalehaj usi (ja se obesel bez zvykacky – me staci otevrit pusu/polknout, lupne mi v usich a tlak je ok, naopak me slecne nepomohla ani zvykacka a cele klesani se drzela za hlavu) + letadlo se obcas „propadlo“ jak pilot ubira plyn, takze mirne povyskocil zaludek, ale ja si uzival i tohle:)
pristani – naraz, nekdy slaboucky, nekdy silnejsi, zalezi jak je pilot sikovny.

quentos

je to hodně individuální. Se mnou můj první let nedělal od začátku do konce vůbec nic, zato sestra se mohla zbláznit, jak jí nebylo dobře.

MacChill

Já sem letěl jedenkrát a myslím si, že to není nic hrozného, rychle to uteče. Na start doporučuji mentosku (kvůli tlaku) a při přistání to trochu drncne ale to záleží na pilotovi…Možná mi trochu vadila rychlost při startu, ale jinak v pohodě

žolik

Je to vinikajíci,úžas­né,start a přistání má trošku zvednoutí tlaku a žaludku to budete informován co máte dělat,pokud je poslechnete příště poletíte rád.

Zdroj: žolík

Džuls

Ono je to u každého dosť individuálne. Keď som prvýkrát letela- strašne ma boleli uši a pre istotu som si presadla ( bližšie ku uličke) lebo mi naozaj ,,lepilo" 🙂 Ale teraz si to už vyslovene užívam. Let do New Yorku bol neskutočne dlhý, ale aj neskutočne príjemný a krásny. Stači,ak si pred vstupom do lietadla vyčistíte hlavu a nebudete sa zbytočne trápiť tým, či lietadlo spadne, alebo nie ( tak ako ja pri prvom lete 🙂 ). Je to naozaj zbytočné. Prajem príjemný a ničím nerušený let a potom sa s nami určite podeľte o to, aké to bolo 🙂

bamboolka

Ahoj, vůbec se toho neboj, já jsem měl taky z prvního letu obavy, ale během pár chvil ve zduchu to všechno přešlo. Možná si zkus přečíst na https://jaces­tovatel.cz/me­dia/cesta-letadlem-poprve-prakticke-informace jaké je to poprvné letět. Myslím, že díky tomu alespoň přibližně získáš představu o tom, jak vlastně let probíhá, takže ten stres přecejen trošku opadne.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.