JájsemRaibek

Vadí vám, když cestujete vlakem a není si kde sednout?

Jedu třeba z Brna do Prahy, nastoupím do vlaku a všechna kupé jsou plná, popř. v některých spí natažení přes všechny sedačky někteří cestující a tudíž si není kde sednout.
Vadí vám takové cestování?
https://youtu­.be/gV79eObat24?t=2m59s

Nejlepší odpověď
redy

No vidíš, přesně tak, jak je na videu.:-)

Já taky vlak nepoužívám, kdykoliv čekám, až vlak projede, tak vidím, že je prázdnej. Musíš jezdit jiný traťe, kde je místo:-))

Další odpovědi
annas

Jezdím vlakem na vedlejší trati, zde jsem se už hodně dlouho nesetkala s tím, že by vlak byl přeplněný. I když nezapomenu na cestování na hlavní trati, když jsem stáli stísnění v uličce. To už je dnes minulost, samozřejmě až na výjimky.

Ale je pravda, že je někdy problém najít místo, že sedačku obsadí ležící cestující. Pokud je to ve většině kupé tak, stále jezdí na některých tratích tento typ vagónů, tak požádám o uvolnění místa.

Co se mně jednou stalo, je neuvěřitelné. Cestovala jsem – je to již několik roků – vlakem z Jeseníku. Ottevřela jsem kupé, že vstoupím dovnitř, ale ztuhla jsem.
.
Dívka s chlapcem zabrali sedadlo, nikoliv ke spánku, ale věnovali se jiné, a to „milostné“ činnosti. Dívka vystoupila dřív, chlapec na další stanici, nebo naopak, páteční „rozloučení“ bez zábrany, bez ohledu atd.....

Bez dalšího komentáře.

Kepler

Tak takové cestování jsem nezažil už 20 let, vlaky jsou spíš prázdné až poloprázdné. Ale asi jak kde. Kdybych viděl jak celé kupé zabírají dva výlupci, tak bych je nekompromisně vzbudil. Já totiž kvůli páteři nevydržím stát déle než půl hodiny. Kdysi za mých studií byly vlaky na trati Ostrava – Praha (6 h jízdy) narvané tak, že skoro neprošel ani konduktor, to byl socialistický standart a byl jsem na to zvyklý.

briketka10

Když jsem jezdila do Prahy studovat byly vlaky v pátek našvihaný.
To samé i v neděli. Se ségrou jsme kolikrát stály. Několikrát i do
Brna to mi vadilo bylo daleko. Jednou jsme zašly do jídeláku, daly
jsme si rizoto. Cestu měly zdarma, protože nešel průvodčí. Jen to
jídlo jsme si zaplatily.

Dnes bych si sedla i bez místenky – mám průkaz k sezení a ten
lidi opravňuje pustit mě sednout, když je obsazeno místo invalidů
i můj doprovod.

led

Pokiaľ cestujem do Prahy, kupujem si miestenku.

Drap

Pokud vím, tak to se stává velmi zřídka. Vlakem cestuji jen vyjímečně, tak mě to nijak nevadí.

da ny

Ne,
na delší cesty s přestupem si pořizuji místenku do dámského oddílu, v pendolinu též a basta. 😁.
Nejhorší jsou dny a čas, kdy se přesouvá žactvo na internát a studenti na koleje a priváty a zpět domů..Někdy prázdninové spoje v turisty oblíbených místech.
Ranní pendolino z Chebu do Plzně a PHY je vždy plné.

Mc Merkurion

… ano, proto vlakem necestuji, používám auto (vlakem jsem jel za poslední čtvrtstoletí jen jednou, a ten zážitek mi na stačil na zbytek života) …

xxx3

Záleží na délce cesty. Stát tři hodiny v namačkané uličce je nepříjemné, zvlášť když člověk přemýšlí nad tím, kolik stála jízdenka. Od jisté doby ale jezdím s Jančurou nebo jeho černýn konkurentem, tam se nic podobného neodehrává.

Lilienka

Jak praví reklama ČD, při nákupu online máte místenku zdarma. Pokud tedy necestujete Pendolinem a cestujete českými drahami.