MadAnnie

Pokuta za řízení v opilosti.

Přišel rozsudek, ve kterém se oznamuje zadržení řidičáku na několik měsíců a délka podmínky. V rozsudku nebylo nic zmíněno o pokutě… Příjde ještě pokuta nebo odebrání řidičáku a podmínka je dostačující trest?

Já osobně si myslím, že kdyby byla pokuta odpuštěna (proč by měla?) tak by měl dotyčný zaplatit alespoň za soudní řízení, u kterého osobně nebyl, ale přece jen se konalo.

Jen tak na okraj, já řidičák mám a jezdím opatrně, tak se prosím vyvarujte odpovědím typu, že jsem si to zasloužila a jak jsem nezodpovědná atd. Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Za porušení zákona byl pachateli vyměřen trest. Neexistuje zde (naštěstí) stav, kdy by za porušení zákona, pravidel, přestupek aj. mohl být viník postižen hned na několika úrovních. Vyšetření přestupku nebo porušení zákona šetří nejdříve policie a potom předává případ dále, jmenovitě zde soudu, kde je pachateli určen trest. V rozhodnutí soudu (rozsudku) je určeno, jakým způsobem je pachatel potrestán, co bude muset uhradit atd.
U trestního práva funguje zákon jinak, protože proti obviněnému stojí stát zastoupený prokurátorem. Soudní poplatky se hradí u civilních pří, protože zde vlastně soud vystupuje jako prostředník mezi stranami, které se nejsou schopny jinak domluvit, které se ale nedopustily porušení zákona. Zde je potom na místě, že za toto soudní řízení musí někdo zaplatit, zpravidla je to ta strana, která při prohrála.

Další odpovědi
terry

Myslím, že výši pokuty od – do, by měli sdělit příslušníci, když prováděli alkoholový test.
A souhlasím s tebou, že asi odpuštěná nebude.