trifixion

pocita se do recidivy i prestupek???

nebo ten dotycnej musi byt za jednu vec odsouzen dvakrat,nebo jednou za prestupek a podruhy za trestny cin?!diky

Nejlepší odpověď
anonym

Arygnoc vysvětlil, co se chápe jako recidiva. Pokud jde o jeden čin, nemůže za něj být občan potrestán dvakrát. Proto každé porušení zákona prošetřuje nejdříve Policie ČR a na základě jejího šetření se určuje, zda se obviněný dopustil přestupku, nebo trestného činu. Podle toho po té „dostává na stůl“ tento případ úřad, nebo soud a řeší dále potrestání viníka.

Další odpovědi
arygnoc

recidíva – v práve opätovné spáchanie rovnakého alebo podobného trestného činu, pre ktorý bol už páchateľ trestaný.
Tak znie oficiálne vysvetlenie pojmu recidíva.
Takže pokiaľ je priestupok podobného charakteru, jedná sa o recidívu.

Vseznalek88

I přestupkem můžeš páchat recidivu. Například drobná krádež je dnes jen přestupek. Opakováním se stává recidiva. Osobně mám ale za to, že recidiva je až při třetím obdobném činu.
Respektive vím, že pokud dostaneš pokutu za rychlou jízdu 3× za sebou, je to považováno za recidivu a přijdeš o řidičák i když jsi se nevybodoval.

Rudík 12

+Vseznalek88 Ale v době nouzového stavu je i drobná krádež trestný čin.