Kdy se platí pokuta při zadržení ŘP

Dobrý den,
chtěla bych vědět,kdy se platí pokuta,zda při řízení při odebrání ŘP nebo až při žádosti o jeho vrácení?
Děkuji
S pozdravem Martina Hanzalová

Nejlepší odpověď
standa

Samotné odebrání ŘP není pokutováno, ale vždy je toto ´odevzdání´ ŘP spojeno s nějakým protiprávním jednáním, za které je udělena zmiňovaná pokuta nebo-li pěněžitý trest.

Výše peněžitého trestu, jakož i podmínky pro jeho zaplacení, budou uvedeny v ROZHODNUTÍ, které bude vydáno správním orgánem.

Proti Rozhodnutí lze podat Odvolání, a to do 15-ti dnů od jeho doručení.

Odvolání má odkladný účinek, tedy pokud Vám byla příkazem uložena pokuta, tak tuto nemusíte uhradit…

Pokud Rozhodnutí nabyde právní moci, tak musíte vedle příslušné ´pokuty´ uhradit i náklady správního řízení ve výši 1.000 Kč.

Další odpovědi
dejv.s

není co dodat… prostě platíte až vám to někdo odpíská 🙂 a nepodáte odvolaní:-) hezky den dejv