zjentek

Pokud žijete v Česku a disponujete dostatkem peněz, přišli jste k nim výhradně vlastním přičiněním?

Anebo jinak? (Příklad: Vy anebo vaši předci byli za minulého režimu komunisté.)

Odpovědi
Drap

Běž se vycpat, blbečku 🥺

Nerozumím tomu. Co je to dostatečné množství peněz? pokud to znamená, že má kde bydlet a co jíst, tak mám dostatek. Vše jsem získal výhradně svýma rukama a svým přičiněním.

Rokio

Jinak 🤔

Něco mám od rodičů. Celý život šetřím. Ke svému jmění jsem přišel částečně vlastním přičiněním.

Disraeli

Pouze vlastním přičiněním 👌

V Česku střídavě, ale vzhledem k tomu, že jsem k penězům přišel, co jsem žil hlavně v Česku, tak se zde budu počítat.
Převážně podnikání a investování aj. (částečně autorské a patentové příjmy, ale to zas moc nestojí za řeč; stejně to vlastně všechno souviselo/souvisí s podnikáním.. neb to je široká kategorie a i pro mě osobně to představovalo a představuje hafo provázaných činností).
Jinak jsem z poměrně dost chudých poměrů, původně částečného komunistického sentimentu a poraženecké mentality (role oběti, viníci višchni a vše ostatní), chudí nejen sociálně/mate­riálně, ale i duchem. Dnes už chudí nejsou (ti, co stále žijí), né že bych se chtěl chválit (: :'D ale hlavně díky mně. :D Majetky a příjmy mají značné.

„Tajemství“ jen jen v tom, že lidi úplně se*ou na to, aby porozuměli ekonomii a financím. Každý by chtěl peníze, málokdo vůbec ví, co peníze vlastně jsou a představují. Mají jen nějaké své subjektivní povědomí, co pro ně osobně peníze představují. Možnosti jsou de facto neomezené, hodnota se vytváří, příjmy se dají vytvořit a zvyšovat různě. Lidi jsou akorát líní (se i něco naučit). Viníkem je však spíš škola/školství a obecně společnost.

Emefej

Běž se vycpat, blbečku 🥺

elkon

Běž se vycpat, blbečku 🥺

Nebuď zvědavej. Nic ti do toho není.

metro

Jinak 🤔

Hlada

Vycházíš nejspíš z brakové literatury. Za socializmu se neměl dobře komunista, ale ten, kdo se uměl zapoit do šedé ekonomiky. Rozdíly v legálních příjmech byly bezvýznamné. Za prosté členství v KSČ nikdo žádné peníze nedostával.