Rokio

Pokud zemře člen rodiny, mám nárok na pracovní volno?

Platí to i v případě psa, či kočky?

Nejlepší odpověď
Drap

Zákon říká:
Dva dny pracovního volna Vám přísluší v případě, že Vám zemřel manžel, druh nebo dítě, přičemž máte dále nárok ještě na další volný den pro účast na pohřbu této osoby. Jeden den volna získáváte ze zákona v případě, že se účastníte pohřbu svého rodiče či sourozence, rodiče či sourozence svého manžela nebo v případě, že zemřelou osobou je manžela Vašeho dítěte či sourozence. Pokud jste to zároveň Vy, kdo pohřeb zařizuje, máte nárok na další den pracovního volna navíc.

Nařízení dále uvádí, že volno získáte také k účasti na pohřbu svého prarodiče nebo vnuka, případně prarodiče svého manžela, a to na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den. Tuto nezbytně nutnou dobu lze chápat jako dobu, kterou budete potřebovat k dopravě na místo konání pohřbu a zpět a k účasti na pohřbu.
Jak vidět tak kočka ani pes nejsou uvedeny a ani se oficiálně nezařazují do členů rodiny.

Zdroj: http://www.poh­reb.cz/volno-na-pohreb-v-jakych-pripadech-na-nej-mate-narok