Spartaboy

Pokud z vody v domácím prostředí stoupá pára, znamená to vždy, že má teplotu 100 stupňů Celsia?

Při přípravě zeleného čaje by nestačilo počkat ani deset a více minut. Musel bych buď dlouho čekat, nebo koupit konvici s nastavitelnou teplotou ohřevu. A kolik minut vlastně by se mělo čekat na 90 nebo na 80 stupňů Celsia?

Nejlepší odpověď
hapiky

Voda se vypařuje za každé teploty. U různých čajů a různých složení je to individuelní.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=kolik+m%C3%A1+­m%C3%ADt+voda+stup%C5%8­8u+pro+%C4%8Daj

Další odpovědi
rrihamirek1

ty taky vyfukujes paru, kdyz jdes v zime ven a nemas prece 100 stupnu. – teplota okolnho prostredi je nizsi = para z pokrmu ci jidla ci tela.

Filip84

Samozřejmě, že neznamená. Nikdy se ti „nekouřilo z vany“? Vodní páru uvidíš u různě teplé vody, souvisí to s spoustou proměnných.

Nemusíš si kupovat – drahou – konvici, která se beztak brzo rozbije. Stačí, když si u materialisty koupíš teploměr, ne?

Zdroj: https://www.o­riondomacipotre­by.cz/kuchynsky-teplomer-na-zavarovani-152862

Justin1

Voda se vypařuje za každé teploty. Vodní pára je neviditelná. Pokud si myslíme, že vidíme vodní páru, vidíme ve skutečnosti mlhu vzniklou srážením vodní páry ve vzduchu. Mlha se skládá z droboučkých kapiček kapalné vody, zatímco vodní pára je voda v plynném skupenství a má podobu bezbarvého plynu.