Kelt

Pokud Velká Británie vystoupí z EU, co potom Irsko?

Velká Británie má oficiální název United Kingdom of Great Britain and Northen Ireland. Takže Angličané, Velšané, Skotové a Severní Irové vystupují z EU. Týká se to také Irska? Nějak se o tom nemluví. Znáte fakta? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Irská republika je samostatný stát. Co by s ním mělo být? Nějak tomu asi nerozumím. Je to stejné jako bys se ptal: Pokud Velká Británie vystoupí z EU, /a ta vystoupí/,co potom Portugalsko?

Další odpovědi
Kepler

Jak jsi správně pojmenoval GB, Irska se to netýká. Je to svrchovaný stát s vlastní politikou.