zjentek

Pokud UV záření desinfikuje a zabíjí mimo jiné také viry, tak všude tam, kde teď momentálně svítí slunce, „hyne“ kovid?

Čili kde přímo svítí slunko anebo posvítím UV lampou, všude tam se bezprecedentně deaktivuje kovid?

A pokud ano, tak jak rychle? Jak dlouho má slunko svítit třeba do respirátoru, aby byl „without virus“?

Nejlepší odpověď
dubraro

Ano, ale ne tak moc, jak by se zdálo. Viry likviduje účinně tvrdé záření UV-C, ale toho projde atmosférou málo. Teprve letní počasí, teplo a sucho, je účinný likvidátor virů.

Další odpovědi
Emefej

Ano, ale bude hynout pomalu. Na učinnou a rychlou desinfekci slunko asi nestačí, to chce nohem silnější zdroj UV.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.