autacek

Pokud ukradnu autobus a tento bude sloužit lidem, budu zaměstnávat řidiče, odvádět daně, bude to krádež?

Přijde Vám někomu taková obhajoba, v případě Čapího hnízda, normální?

Nejlepší odpověď
Emefej

V případě autobusu se pochopitelně jedná o krádež. V případě hnízda je to celé vylhané a má v tom prsty mafie – https://zpravy­.idnes.cz/babis-faltynek-vydani-ke-stihani-doi-/domaci.aspx?c=A180119­_052420_domaci_kop

Další odpovědi
anonym

Ne nezbytně. Pokud se domluvíš s milionem dalších pracujících s podobnými ideály definovatelnými větou „bohatým vše vzít a pracujícím dát“, říká se jim komunisté. Tak to krádež nutně být nemusí, pak se tomu může říkat třeba „znárodnění“ 😁

dubraro

1/ Bude
2/ V případě ČH je to mnohem složitější, nejde o prostou krádež nebo podvod. Problém je spíše v rovině morální, než zákonné.