kurec

Pokud u zaměstnavatele nevydržím déle jak 1 měsíc, bere se to u personalistů jako špatná věc?

Jelikož problém může být na obou stranách jak u zaměstnavatele tak u zaměstnance. Takže hádám pokud uchazeč o zaměstnání nadchne personalistu jeho certifikáty atd… Tak v tom případě personalista může přehlédnout tuto maličkost je tomu tak?

Odpovědi
Dochy

Pokud to pro něj bude zajímavé, tak se zkrátka zeptá a záleží pak na Tobě, jestli na tuto otázku dokážeš a budeš ochoten uspokojivě (a pravdivě, ono se to dá zpravidla ověřit) odpovědět.

JežíšKristus

Ano. Zpravidla by člověk měl na jedné pozici zůstat alespoň rok. Můžete ten jeden měsíc v životopise opomenout, nebo k pozici napsat jen rok, ve kterém jste na pozici byl.

elkon

Personalistovi to může být jedno, ten pouze sjednává práci pro svůj podnik s potenciálními zájemci. Důležité bude, jak se na to bude dívat případný tvůj budoucí nadřízený.

Rokio

Špatná věc to většinou je. Když člověk získá nějakou práci, tak by na ní měl vydržet.

JežíšKristus

Dochy: A co GDPR? Nemyslím si, že by to šlo ověřit.

Pepa25

GDPR neřeší reference bývalých nadřízených 😉