Kozofoh

Pokud stát neuznává české peníze, co dělat?

Pokud se chci odstěhovat do země, která neuznává české peníze, jak si je mohu vyměnit?

PS: jedná se o faerské koruny (měna Faerských ostrovů, ale nikde takové penize nesměňuji).

Odpovědi
marci1

https://www.go­ogle.com/sear­ch?rlz=1C1GCE­A_enCZ832CZ832&s­xsrf=ALeKk01PHKc3vt09­3AoDwJFSiRnB1GdqUg:160­1984962785&q=fa­ersk%C3%A9+os­trovy+m%C4%9Bny­+faersk%C3%A1+ko­runa&stick=H4sI­AAAAAAAAAONgFuL­Qz9U3MCq3LFbiB­LFMynNLjLRks5Ot9H­PykxNLMvPz9JPzS­_NKiiqtkkuLil­LzkisfMVZxC7z8cU9­YqnDSmpPXGLO58­KsXcuNic80rySyp­FJLi4pGC26jBIM­XFBedJKShx8fIJ­PlERnRz-8LeWEOfrn7plk0X3e­AiqSH9P8TDcYG_F­pMHIs4hVLS0xtag4-_BKhfzikqL8skqF3COz8­yoVoMILFbLzi0rzEg­G4wFIc3AAAAA&sa=X&ved=2­ahUKEwjKjJGF85_sAh­VJDuwKHQ40CpQQri4­wGXoECB0QOA
https://www.ces­tujlevne.com/pru­vodce/faerske-ostrovy/penize

Pepa25

Faerské koruny fakticky nejsou samostatnou měnou, ale pouze lokálními platidly dánské koruny (DKK), která je platidlem jak v Dánsku, tak i Grónsku a Faerských ostrovech, kde ji v místní bance 1:1 bez problémů smění. Dánská koruna se ČR běžně dá koupit. Ale jak jsem napsal už dřív: doporučuju bezhotovostní převod.

Arne1

Nechápu dotaz. To máš peníze ve slamníku nebo jak ? Pokud je máš v bance, tak je přece vybereš z libovolného bankomatu na světě (snad s výjimkou Iránu) a vůbec nezáleží na tom jaká měna v tom státu je.

EDIT: A pokud jde o tu hotovost, tak většina bank je schopna převzít libovolnou měnu ke směně, jen to není na počkání ale pár dní to trvá.

Malvína

Peníze lze vyměnit ve směnárně. Tady v ČR vyměnit za tu měnu, která je v dané zemi.

Alesh

Určit bude variantou, udělat „mezikrok“ přes Eura. Čili nejprve převést na Eura a pak, někde, kde mají tuto měnu zas z Eur udělat ty faerské koruny, třeba i klidně na místě, tj, přímo na Faerských ostrovech.

da ny

Otázka zde, mne trochu „udivila“ ;)
Odpovědí je plný intermet, informace podá každá cestovka:
https://www.ces­tujlevne.com/pru­vodce/faerske-ostrovy/penize.
Jsou tam přece bankomaty, kde si můžete vybrat.
Směnit dánskou korunu v tamní bance. Dolary berou všude.....

led

Vopred si vymeníte české koruny (CZK) za inú konvertibilnú menu (EUR, USD), ktorú v danom štáte berú, prípadne priamo za platnú menu cieľovej krajiny (krajina pobytu). Bežne sa s týmto problémom stretávame napríklad pri návšteve balkánskych štátov.