Avatar uživatele
Startred

Pokud spravuji zájmový web, mohou mě moji fanoušci finančně podpořit přes nějakou službu?

Web neobsahuje e-shop a nemám firmu. Jeho tématem je seriál, o kterém píšu novinky a ke kterému dělám své titulky. Jsem plnoletý.

Zajímavá 0 před 1197 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
NoFear

Nevím, jestli přes službu, ale podpořit tě můžou. Můžeš to tam vyloženě vložit na stránky, jako, „komu se obsah líbí a kdo chce podpořit jakoukoli částkou, může tak učinit na uvedený bank. účet. Tento web funguje jen díky vám, fanouškům, Děkuji.“ Takto to má plno stránek s různým obsahem – tuto poznámku mají někde dole mimo kategorie, v takovém tom infu. Vím i o pár kteří překládali konkrétní seriály, které u nás nejsou a vkládal tam i ty díly s už nahrátými titulkami. Podobný text tam měl taky a asi mu to i vynášelo. A to to měl orientováno jen na jeden seriál. I když samozřejmě to byly hodiny práce – s překládáním, vkládáním titulků a nahráváním. I ten web musel „naštelovat“ (ale kdo tomu rozumí, pro něho to není složité).
Nebo si tam dej Affiliate programy, AdSense anebo nějaké jiné reklamy, kliklačky, či jen takové, které se zobrazují v rozích stránky, atd. Stačí sem tam, aby tam toho nebylo moc. Pokud máš i videa, budeš to mít ještě lepší.. čím větší návštěvnost.
Můžeš taky zablokovat přístup s AdBlockem nebo je jen poprosit, aby si ho pro tvoje stránky vypnuli. S upozorněním na to, že tento web funguje jen díky nim.
Taky můžeš udělat placený obsah. Ale to spíš pokud tam máš něco cenného, něco vyrobeného (kurzy, kniha, nějaké návody, speciální odboný blok). Nebo jen prémiový obsah.

Děláš titulky a píšeš o tom seriálu, jestli je oblíbený můžeš tam nahrát i díly a do nich dát ty reklamy pří zapínání. Můžeš tak klidně vytvořit nové TopSeriály nebo Sledujseriály se spoustou seriálů (nebo i filmů) několika zaměstnanci, adminy a správci, kteří pak budou tu práci dělat za tebe (až to bude rozjeté a bude to víc vydělávat). Nějaký blok o konkrétním/ch seriálech může být jen jedna z kategorií toho webu – takovovu bonusovou, vedlejší a doplňující – kdo by si o tom chtěl přečíst a dozvědět se víc.
Záleží, co chceš nebo jak moc by ses tomu chtěl věnovat. Ale můžeš si z toho udělat slušný přívýdělek, když se tomu budeš věnovat a uděláš to kvalitní (nebo si i někoho najmeš – třeba jen jednorázově, pokud bys měl nějaké mezery v tvorbě webu atd).
Nějaká konkrétní „přispěvatelksá služba“ mě ale nenapadá. Jen ty reklamy – na stránkách, ve videích, prémiový obsah, propagace služeb/výrobků jiných firem (v těch reklamách), atd.

Upravil/a: NoFear

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JežíšKristus

Patreon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomáš1234

Na tohle má vestavěnou funkci třeba PayPal https://www.wpcha­ritable.com/the-complete-guide-to-paypal-for-non-profits/ . A určitě nebude jediný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to tvůj web, tvůj koníček (pro ty co neznají „hobby“). Proč by ti měl někdo platit?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

elkon: a proč ne? Spousta projektů začla s nějakým zájmovým/komunitním charakterem a postupně se přetvořila. A i kdyby, je spousta služeb s dobrovolným financováním s tím, že používat to může kdokoli a pokud je někdo s nabídkou spokojen a může si to dovolit, přispěje…

před 1197 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

OK, v tom případě tam může zveřejnit mailovou dresu a se zájemci se pak domluvit. Ale připadá mi to jako prolamování do otevřených dveří. Otitulkovaných filmů je všude kam se člověk podívá a je to na určité úrovni. Nedávno jsem poslouchal rozhovor Xavera Veselého s jedním významným dabingovým režisérem, který řekl, „titulky u filmu zdaleka neobsáhnou děj (prostě se tam nevejde celý smysl toho, co herec říká) a sledováním titulků, divák ztrácí dvě třetiny z obsahu filmu“.

před 1197 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak některé titulky jsem viděl a… zkrátka v některých případech je co vylepšovat. Samozřejmě profi otitulkování je někde jinde, ale je spousta filmů, které na profi titulky budou ještě hodně dlouho čekat. A spůousta lidí zkrátka dává přednost orignálnímu znění. Přestože u nás je dabing na úrovni. tak zkrátka jde o podstatný zásah do filmu, takže já bych to tak černobíle neviděl.

A proč kvůli každému pětníku diskutovat, když existují systémy pro mikroplatby?

před 1197 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek