Avatar uživatele
zjentek

Pokud sním kus plastu, bude se ve mě ještě před vyloučením dále rozkládat na další mikroplasty?

Kus potravinovýho obalu prostě.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1122 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Plasty jsou nestravitelné a biologicky velmi špatně odbouratelné. Takže když sníš mikrotenový sáček, může se ti stát, že vytlačíš cosi jako svlíkací párek. Mikroplasty vznikají výhradně mechanickou desintegrací resp. přírodní erozí plastů, tedy rozrušením plastů (rozlámáním) až na velikost od stovek nanometrů až po 5 mm. Je to dlouhodobý proces a zatím nebyl prokázán jejich škodlivý vliv.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

Bude, ale to trvá přibližně 100 let. Vydržíš?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Jenom se polymer s dlouhým uhlíkovým řetězcem může rozštěpit na kratší řetězce. Nenazvala bych to „mikroplasty“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Protože žaludek obsahuje také kyselinu sírovou a chlorovodíkovou, tak si třeba s něčím malým poradí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Elkon, SÍROVOU? Sakra, tak to jsem ani nevěděl. Já se tu dozvídám FURT NĚCO. A taky nechápu, jak spolu může koexistovat H2SO4 s HLC v jednom žaludku, pls stručně vysvětlit asi..

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ametyst: nejde o chemický proces. To by bylo krakovaní, které probíhá jen za značně drsných fyzikálních podmínek. Ano, tak se dá z polymerů udělat i tekuté palivo. Vznik mikroplastů je čistě mechanická záležitost, jako když semeleš zrno na mouku.

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Moment! Nepíše se „před vylučováním“?! 🤣

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ne, mívám to vyloučený hned.

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

🤣

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nepíše. Vyloučení je dokonavé sloveso. Sedneš na trůn, vyloučíš, utřeš prcinku a jdeš. Dokonáno. Vylučování je proces, který může trvat značně dlouho, byť s přestávkami a ukončí se až prděním do hlíny.

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Keplere, prcinku? TVL slyšíš se? To néé, to nejseš ty… Za druhý, co seš vlastně za pohlaví? To by mě teda zajímalo, bo prcina, to je ta věc, do který se prcá, ne? (; D; D;

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, prcinka taky znamená malou prdelku. Admin mě opakovaně upozorňoval, že jsem moc vulgární, takže se musím mírnit. Jinak bych použil slovo větší ráže.

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

NE, NEZNAMENÁ! (; (; (;

Prcinka je prcinka woe a pořádná zádel je zase normální prdel. Nehledě na to, že jde o dva řekl bych aji celkem rozdílný orgány, i když… Prostě buď normální, nikdo tady není povinen mít „prcinku“, ok? Bože… V tom MUSÍ BÝT jasno, jasný? (;

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Naturlich, prus není rus. Máš v tom burdel jak ti wasswerpoláci.

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Snad mi na to odpoví i odborníci na slovo vzatí.

před 1122 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek