zjentek

Pokud sním kus plastu, bude se ve mě ještě před vyloučením dále rozkládat na další mikroplasty?

Kus potravinovýho obalu prostě.

Nejlepší odpověď
Kepler

Plasty jsou nestravitelné a biologicky velmi špatně odbouratelné. Takže když sníš mikrotenový sáček, může se ti stát, že vytlačíš cosi jako svlíkací párek. Mikroplasty vznikají výhradně mechanickou desintegrací resp. přírodní erozí plastů, tedy rozrušením plastů (rozlámáním) až na velikost od stovek nanometrů až po 5 mm. Je to dlouhodobý proces a zatím nebyl prokázán jejich škodlivý vliv.

Další odpovědi
Nassin

Bude, ale to trvá přibližně 100 let. Vydržíš?

Ametyst

Jenom se polymer s dlouhým uhlíkovým řetězcem může rozštěpit na kratší řetězce. Nenazvala bych to „mikroplasty“.

elkon

Protože žaludek obsahuje také kyselinu sírovou a chlorovodíkovou, tak si třeba s něčím malým poradí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon, SÍROVOU? Sakra, tak to jsem ani nevěděl. Já se tu dozvídám FURT NĚCO. A taky nechápu, jak spolu může koexistovat H2SO4 s HLC v jednom žaludku, pls stručně vysvětlit asi..

Kepler

Ametyst: nejde o chemický proces. To by bylo krakovaní, které probíhá jen za značně drsných fyzikálních podmínek. Ano, tak se dá z polymerů udělat i tekuté palivo. Vznik mikroplastů je čistě mechanická záležitost, jako když semeleš zrno na mouku.

Nassin

Moment! Nepíše se „před vylučováním“?! 🤣

zjentek

Ne, mívám to vyloučený hned.

Kepler

🤣

Kepler

Nepíše. Vyloučení je dokonavé sloveso. Sedneš na trůn, vyloučíš, utřeš prcinku a jdeš. Dokonáno. Vylučování je proces, který může trvat značně dlouho, byť s přestávkami a ukončí se až prděním do hlíny.

zjentek

Keplere, prcinku? TVL slyšíš se? To néé, to nejseš ty… Za druhý, co seš vlastně za pohlaví? To by mě teda zajímalo, bo prcina, to je ta věc, do který se prcá, ne? (; D; D;

Kepler

No, prcinka taky znamená malou prdelku. Admin mě opakovaně upozorňoval, že jsem moc vulgární, takže se musím mírnit. Jinak bych použil slovo větší ráže.

zjentek

NE, NEZNAMENÁ! (; (; (;

Prcinka je prcinka woe a pořádná zádel je zase normální prdel. Nehledě na to, že jde o dva řekl bych aji celkem rozdílný orgány, i když… Prostě buď normální, nikdo tady není povinen mít „prcinku“, ok? Bože… V tom MUSÍ BÝT jasno, jasný? (;

Kepler

Naturlich, prus není rus. Máš v tom burdel jak ti wasswerpoláci.

Nassin

Snad mi na to odpoví i odborníci na slovo vzatí.