Nechápavé

Pokud si chci vytvořit bankovní studentský účet u České spořitelny a je mi 17 let, nemusím tam jít s rodinným zástupcem?

Odpovědi
ahold

Hlavně si zjisti, za jakých podmínek ti účet zřídí. Podle mých zkušeností je ČS jedna z nejdražších.
/www.banky.cz/clan­ky/porovnani-studentskych-uctu/
A zákonného zástupce +Op+Rodný list s sebou.

anonym

Velmi nedoporučuji studentské účty u velkých bank. Je to malý podvod a hlavně strašná hloupost.

Studentovi dají podmínky které menší banky typu AirBank, mBank, FIO nabízí úplně běžně všem. Jen proto, aby ti to mohli s plnoletostí osolili a zavedli řadu poplatků, se kterými by ses jinde nikdy nesetkal, tím že si přistoupil na iluzi že studentský účet je něco extra, ti to velmi rádi seberou hned jak budou mít tu možnost … lepší je dát si účet rovnou do nízkonákladové banky, třeba jedné z těch výše uvedených, které ti dají lepší podmínky napořád a nebudou je podmiňovat studiem, pak nebudeš muset řešit postupně se zdražující služby a přecházet k nízkonákladovce tak jako tak …

Spořitelna je jedna z nejméně výhodných bank u nás, budeš tam jen vyhazovat peníze za rádo by přidané služby, spíš ale za to že ses nechal tak snadno zlanařit marketingem velké banky 🙂

Drap

Nejsi doposud podle zákona uzpůsobilý k právním úkonům. Musíš mít svého zástupce.

autacek

Můžeš tam jít klidně sám, na tyto úkony jsi právně způsobilý dost.