zjentek

Pokud se potvrdí, že omikron nese mortalitu běžné chřipky, měla by se neprodleně zrušit povinná průkaznost očkování?

Pokud se jednoznačně potvrdí, že omikron s sebou nese takovou mortalitu, jako jsme na ni zvyklí u běžné chřipky, měl by se neprodleně, s okamžitou platností zrušit ten zákeřný, politicky velmi zvláštně vysvětlený podlý útok na lidskou svobodu a práva, postavený na nutné (a na mnoha místech často protiústavně i povinné) průkaznosti očkování?

.............­..............

@Cpt. Obvious: „Nikde jsem nezaznamenal ani žádnou spekulaci o poklesu mortality na úroveň chřipky.“ A já se ptal: „POKUD (!!!) se potvrdí“… (a ono se brzy jistě potvrdí), takže kde přesně jsme si my dva neporozuměli?

Elkon, Obvious, čemu přesně jste na otázce oba neporozuměli? Prosím, začněte ty otázky už konečně číst ještě dříve, než začnete obligátně „ohýbat realitu“, jak je vám vlastní. Tady nejsme ve sněmovně, ani jinde mezi lháři. Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

O žádném útoku nevím, ale vím o ochraně zdraví. Že tebe ochrana zdraví nezajímá, je tvoje věc.

Další odpovědi
Ametyst

Vždyť vidíš, jak lidi poslouchají, když je vlády přes masmedia správně a dlouhodobě vyděsí. Marketing funguje. Jak jim to vyhovuje, přestat přemýšlet. “ Kdo vymění svobodu za jakousi jistotu, nedostane ani jedno z toho.” Covid se hodí jako záminka k omezení svobody na celém světě. NWO. Žádný návrat k normálu. To je tak do očí bijící, jak se politici chovají jako s pistolí u hlavy a hystericky vyhrožují neočkovaným. Dokonce apartheid zavedli. Už neplatí zákony, zdraví je najednou věc veřejná, unijní právo na ochranu osobních údajů GDPR zapomenuto. Vláda u nás se lekla, že zkolabuje Integrovaný záchranný systém, tak se konečně rozhoupala a zrušila vyhlášku o povinném očkování. Žádné hrdinství to není, mohli to udělat dávno, ale libují si ve zneužívání moci a nátlaku na zdravé i mladé lidi. Tečkování ani neochrání před nemocí, ani násobné tečkování ne, ani neochrání před šířením : tak k čemu ten apartheid. Jenom k rozdělení lidí na dva druhy.

Drap

Měl, neměl? Ptát se nás tady je bezpředmětné. Nikdo z nás o tom nerozhoduje. Požádej přes svého poslance sněmovnu a vládu o podání patřičných informací. Zde to mohou být pouze spekulace a názor co si kdo myslí, bez jakékoli váhy.

aliendrone

Eh, marná snaha něco vysvětlovat. Stejně tak dobře se můžeš zeptat, jak správně vyhrávat v mariáši, když se V REÁLU hraje podle fotbalových pravidel. ;) :)

Nech to plavat, ať se dnešní mladí „pokrokáři“ plácají po zádech, jak jsou progresivní. Dej tomu pouhých 25 let a (pokud se toho dožiješ) pak uvidíš, jak jim soudruzi z Číny vysvětlí. No vážně, rejže budou létat na Měsíc/Mars a každý čtvrtý Evropan se bude koupat v teplé vodě max. 1× týdně, aby jim po zaplacení energií zůstalo něco na žrádlo. :(

cpt. Obvious

V první řadě si zřejmě pletete pojmy mortalita (úmrtnost) a letalita (smrtnost). Nikde jsem nezaznamenal ani žádnou spekulaci o poklesu mortality na úroveň chřipky. Ostatně ta je dána z velké části proticovidovými opatřeními, a tak je těžké usuzovat, jaká bude. Zcela logicky se bude lišit v případě tvrdého lockdownu a v případě naprostého rozvolnění včetně zrušení povinného nošení respirátorů.

Prosím, vysvětlete mi konečně někdo, k čemu by politikům byl ten, jak říkáte, podlý útok na lidskou svobodu a práva. Proč by to dělali?

Gus_Fring

Ne. A žádný útok to není. Může se objevit daleko horší varianta, stejně tak jako tu byly horší varianty covidu. Ale popravdě, na třetí dávku nejdu… (nikoliv z důvodů jako máte vy – rusofilové, konspirátoři atd.), ale z hlediska toho, že pochybuji, že zrovna mě by covid něco udělal.

zjentek

Gus Fring: Jo. A taky můžou začít sněžit bílí motýlci v puntíkatých plavkách. A pokud se tak stane, tak nám ty certifikáty budou dobrý k čemu přesně?

cpt. Obvious

Potvrdit = vyjádřit, že určitý výrok je pravdivý v souhlasu s předchozím tvrzením. [zdroj: Wikislovník]
Takže ještě jednou. Jelikož se zatím neobjevily ani spekulace o nižší mortalitě, asi těžko se mohou potvrdit. Tolik k samotné otázce.

Evidentně pak pořád nechápete význam slova mortalita. Ta závisí na vlastnostech nemoci jen minimálně, daleko víc toto číslo určuje náš přístup k ní (zavedená opatření). Proto mortalita omikronu může být nakonec stokrát menší i stokrát větší než u chřipky.

Proč by to dělali? Stále žádná odpověď na otázku. Slyším o tom celosvětovém spiknutí každou chvíli, ale nikdo mi na to ještě nedokázal rozumně odpovědět.

zjentek

Bylo třeba se soustředit na „pokud“, nikoli na „potvrdí“. Prostě uvažovat trochu dopředu, no.

Proč by to dělali. Rozumně odpovědět. Aha. Když tě získám do svého područí (nebo podkřídlí, jak chceš, ať nechytáš za slůvka, ale získám tě, ať už pod příslibem čehokoli, prostě získám tě), tak tě získám se vším, co je okolo tebe. Se vším co ovládáš, cos kdy nashromáždil a taky tvé duševní vlastnictví. Zkrátka SE VŠÍM. Stačí?

cpt. Obvious

A jak mě někdo získá tím, že se nechám očkovat (nebo nepůjdu do hospody)? Jak tím někdo získá vše, co jsem kdy nashromáždil? Znamená to, že získá moje peníze, můj dům, auto?

zjentek

Chjo… ty to prostě nechceš pochopit. Tady nejde o jedince. Jde o celou tvou větev. dědice a jejich dědice. Tebe se okolo rozjíždějící se kovidové diktatury nedokne už vlastně nic, i když na „hru“ si již přistoupil. Vlastně jsi přímo podpořil útrapy vlastních potomků. Ještě o tom nevíš a proto jsi na sebe stále tak pyšný. Tvá volby, tvá věc.

zjentek

Obvious, opravdu je nutné se k tvému poslednímu odstavci vyjadřovat? PROČ BY TO DĚLALI??? To si děláš prdel?

zjentek

Elkon, o ochraně vlastního zdraví a co pro to děláme bychom mohli diskutovat. Podívat se, jak na tom kdo z nás je, případně si vyměnit zkušenosti, proč tomu tak je. Tohle by mohlo oběma otevřít oči, ale jen jednomu v jeho dosud uspokojující situaci pomoci ji zlepšit, ale… Proč to řešit, od toho máme vládu, že? (;

Upozornění: MOZEK NENÍ CELÉ ZDRAVÍ (i když z textu by se to tak často mohlo tvářit).