Kozofoh

Pokud se človek stěhuje do jiné země, může si s sebou vzít peníze?

Lze to?

PS: tak moje peníze to nejsou, stále patří státu, vlastně se půjčují od státu..

Odpovědi
Gonfaloniér

Z čeho bys tam chtěl žít? :D Jsou to tvoje peníze, takže si s nimi můžeš dělat, co chceš. Kromě vědomého poškozování.
V případě stěhování někam do ciziny by sis je jen vyměnil za jinou měnu, která v té zemi platí.
_________________
Peníze jsou tvoje a stát si je od tebe bere – daně, inflace. Je to daná měna státu, která na jeho území platí, vztahují se na ní zákony. Peníze, co si vyděláš nebo k nim jinak zákonně příjdeš, jsou tvoje, Lgee. Klidně se můžeš ptát jen z jednoho účtu, už jsem ti to psal.

Pepa25

Doporučuju v novém bydlišti zřídit účet a peníze převést bezhotovostně, pro převozy peněz v hotovosti přes hranice platí omezení – viz odkaz.

Zdroj: https://www.fi­nancnianalytic­kyurad.cz/pre­voz-penez-pres-hranice.html