dust8

Pokud se bere každý den multivitamín, tak brzy dojde k předávkování některými vitamíny, které tělo nestačí zužitkovat?

Nejlepší odpověď
elkon

Jez ovoce a zeleninu, místo nějakých umělých hnusů a nemusíš mít strach. Jaké vitamíny jsou v čem obsažené najdeš na webu. Jak snadné. Příklad: nejvíc vitamínu C obsahuje Acerola (mexická třešeň), nebo kiwi.

Další odpovědi
mosoj

Jak, který vitamín. Většinu vymočíš, ale třeba D- čko ne.

Hlada

Pokud se bere multivitamin podle doporučení, tak k žádnému předávkování nemůže dojít. Je nutné si uvědomit, že jde jen o obchodní záležitost a složení musí být voleno bezpačně tak, aby k vedlejším účinkům nemohlo dojít.

Drap

Předávkovat se vitamíny je dost obtížné. To zkrátka nejde. vyjímku snad tvoří pouze vitamín „A“

Funna

pokud bereš doporučenou denní dávku, tak by k předávkování dojít nemělo…

a tvůj dotaz je dost obecný, protože každý vitamín se v těle chová jinak, některý se vyloučí bez následků, některý ne…to bys musel nastudovat přesné poměry vitamínů v tom tvém mulťáku…

Ametyst

Multivitamíny mají dost bídnou vstřebatelnost, tak není třeba se bát. Leda toho, aby se dobře vyloučily z těla a neusadily se třeba v ledvinách .

Dochy

Tak ony ty běžné prostředky jsou namíchané tak aby při předepsaném užití neškodili. Ale bacha: Některé vitamíny jsou při nadbytku bezpečně vylučovány, jinými se ale můžeš otrávit. Pokud se dobře pamatuji, nějaká polární výprava se otrávila vitamínem A ze psích jater.

Dochy

sorry.. psal jsem ráno, ale nefungéovala sít tak se to odeslalo až teď…