agentpv

Pokud půjdu na operaci, dostanu k nemocenské i „Daňový bonus 1267,–“ za nezaopatřené dítě, který beru k platu?

mám pracovní smlouvu na poloviční úvazek, jsem ČID 1. stupně… díky

Odpovědi
Pepa25

Záleží, jak dlouho bude nemocenská trvat. Pokud delší dobu, tak v měsíci, kdy nedosáhnete příjem aspoň poloviny minimální mzdy, tak daňový bonus nedostanete (nemocenská se do příjmů nepočítá). Samozřejmě to dostanete zpětně, ale až v ročním vyúčtování (pokud za celý rok bude příjem vyšší než 97200 Kč.

Zdroj: https://www.ve­ma.cz/cs/co-je-danovy-bonus-a-kdo-na-nej-ma-narok