zjentek

Pokud při psaní na klávesnici mi předbíhají jednotlivá písmenka předchozí, znamená to, že jsem disgrafik?

Tak jsem si po sobě otákzu po čase přečetl as koukám, že dokonce i celá slova mně přebdíhají ta předchozí. Děkuju.

Odpovědi
Syd

Dysgrafik určitě ne, to je o rukopisu. Při přehazování slov to může skutečně být dyslexie, ale taky to může bejt důsledek toho, že při psaní přemýšlíš, jak tu větu formulovat, a pak si to rozmyslíš a chceš to přeformulovat trochu jinak, ale už zpětně neupravíš to, co jsi dosud napsal, a tak začátek a konec věty nesouhlasí. To je asi normální, děje se mi to často. Řešením je si po sobě větu přečíst. Přehazování písmen se mi taky velmi běžně děje jako důsledek příliš rychlýho, a tím pádem málo soustředěnýho psaní všema deseti.

elkon

U tebe nic nepřekvapí.