Rokio

Pokud někdo řekne: „Ticho!“ je slušné se mu omluvit (člověku, který toto slovo řekl)?

Já jsem na takové morální úrovni, že nikdy nikomu neřeknu tohle slovo, nýbrž ho nechám domluvit, nebo mu řeknu, aby rozhovor zkrátil, nebo že s ním nechci mluvit, ale nikdo nikomu neřeknu slovo ticho.

Mně by ani nenapadlo takhle někoho okřiknout, protože podle mě je to projev hulvátství.

Pokud vám někdo řekne, abyste byli z ticha, jak reagujete? Také se omluvíte jako já?

zdroj obrázku: pixabay.com – Pexels

Nejlepší odpověď
Dochy

jiná odpověď

Záleží na okolnostech. Ve většině případů bych bral za hulvátství toto okřiknutí a rozhodně bych se neomlouval. Ale mohou být situace kdy to má oprávnění.

Pokud ticho vyžaduje osoba kvůli nějaké nenadálé krizové situaci – mlčím a nic neříkám, jakákoli omluva by šla proti onomu požadavku. (třeba řidiče vozu překvapila nečekaná situace, kterou musí řešit a nemůže být rozptylován spolucestujícími)

Pokud ticho vyžaduje osoba např. na koncertě, v kině apod. – třeba si někdo „nevšiml“ že začalo představení 😉 může být krátká zdvořilá a tichá omluva na místě.

Další odpovědi
Mc Merkurion

jiná odpověď

… nevim, proč by mně měl někdo poroučet, a tuplem nevim, proč bych se měl omlouvat … za co proboha ??? … na žádný morální úrovni nejseš, jen asi nevíš, co je hulvátství …

Kepler

jiná odpověď

Dá se to říct i jinak, třeba „Ticho prosím!“. Třeba když má důležitý telefonní hovor s nemá možnost odejít jinam. Omlouvat se není třeba.

zvonisek

nevím

ivzez

jiná odpověď

Škoda, Rokio,
že nejsi na takové morální úrovni, abys lépe
vážil své jednání, otázky i odpovědi.

Lukes888

jiná odpověď

řeknu mu, že si vyprošuju, takovýto ton.

iceT

nevím

Takže učitel je hulvát, pokud ve třídě vyžaduje ticho? Dobře ty…