zjentek

Pokud na celém světě zemře „na covida“ v průměru 5.000 lidí denně a z toho cca 1.000/den ve Španělsku, jak to chápete?

Vaše osobní vysvětlení?

A lze vůbec věřit podobným statistikám z různých zdrav. ústavů a WHO?

Třeba mně to vůbec neleze do mé malé hlavy. Nebudu rozvádět, ale mrknu třeba do Íránu a vidím lidnatost, vidím promořenost nemocí, vidím počet potvrzených nakažených denně a taky vidím denní počet mrtvých. A pak údaje porovnám třeba se Španělskem a nechápu, prostě nechápu, děkuji.

Nak. 6.000/den + úmr. 1.000/den a srovnání s lidnatějším Íránem nak. 3.000/den + úmr. 150/den, promořenost covidem podobná. Hm, hm…

Odpovědi
Syd

Řekla bych že významně se na tom bude podílet že průměrný věk v Íránu je 25 let, zatímco v Itálii 45 a na covid umírají hlavně senioři.

Pepa25

Chápeme to tak, že Španělsko se podle oficiálních statistik stalo nejpostižejnější zemí (podle ukazatele počet úmrtí na milion obyvatel) – s výhradou, že je otázka, zda v zemích jako Írán nebo Čína byly všechna úmrtí způsobená koronavirem zaznamenána do statistiky.