holdanz

Pokud na Austrian airlines koupím let z Prahy s krátkým přestupem v Zürichu, mám přestup zaručen?

Ahoj,

koupil jsem si na webu rakouských aerolinek Austrian let z Prahy s přestupem v Zürichu, který trvá pouze 1:05 hodiny. První let je operated by: Swiss International Air Lines, a druhý navazující: Edelweiss Air.
Otázka má dvě části: Pokud to kupuji takto u aerolinky, měl bych mít zaručeno, že se ten přestup dá v pořádku stihnout, že? Dále by mě zajímalo, odbavené zavazadlo mi vyřeší aerolinka sama, tzn. nemusím se znova odbavit? To bych totiž určitě nestihl :D

Díky!

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Kelt

Stihneš

Nemám zkušenosti, ale když existuje spojení, měla by společnost zajistit i odbavení v dané době. Přece na letence je napsané, kterými lety letíš a jaká máš zavazadla a tak by ta zavazadla měla být připravená.

_Bůh_

Stihneš

  1. Přestup stihneš, letiště v Curychu má svoje vlastní metro (ve kterém doslova bučí krávy a cinkají jejich zvony na krku). Takže jakkoliv je to obří letiště, tak do 20 minut bys měl být už u svého druhého terminálu. Samozřejmě je lepší se nikde nezdržovat, pokud si nejsem jistý časem, orientovat se dle cedulí/spoluces­tujících a rovnou jít k terminálu.
  2. Zavazadla se u přestupů většinou neřeší, pokud není stanoveno jinak. Já je v Curychu neřešil (PRG – Curych – USA).

Je fajn že máte z Prahy rovnou Swiss, většinou ten kousek z Prg do Curychu zajišťuje nějaká česká vejtřaska 🙂

Dochy

Kelt: To je složitější. Obvykle se všichni snažej aby jim nikde nikdo nezůstal viset. Ale pokud má třeba první let zpoždění, pak nemusí zbýt dost času na přestup. A letadlo navazujícího spoje nebude čekat věčně. Pokud oba spoje zajišťuje jedna společnost, nebo společnosti s nějakými příbuzenskými vztahy, pak si návaznosti obvykle hlídaj včetně toho, že v případě potřeby pro přestupující zajistí přednostní odbavení vč. asistenta, který je letištěm provede, třeba i včetně speciálního auta pro odvoz od prvního letadla.
Letěl jsem párkrát do UK, většinou s přestupem. Většinou to bylo OK, ale jeden přestup v Německu nám zabral opravdu skoro hodinu. Nachozených pár kilometrů + nová bezpečnostní kontrola. (a to tehdy UK ještě bylo v EU)

holdanz

Vyřešeno, dovolal jsem se :)