dust8

Pokud máte nějakou alergii, tak jakou s ní máte zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud se nepočítá alergie na blbce, pak žádnou nemám. Vděčím tomu za fakt, že se pořád důkladně nedesinfikuji. I když teda chleba, který spadne na podlahu veřejného WC namazanou stranou, bych už asi nepozřel. Co kdyby ta podlaha byla celá od Sava, nebo něco horšího?

Další odpovědi
iceT

No nic moc, nedávno jsem zjistila, že mám alergii na propolis. Nepoužívám při uklízení rukavice a ono se to projevilo na kůži na rukách. Mazala jsem ledasčím a vždycky dobrý, jednou jsem namazala tím propolisem a myslela jsem, že umřu. Od kožní lékařky jsem dostala recept na mastičky a pilule, a doporučení na modrou indulonu. Já, která se nikdy nemazala ničím, se teď musím smiřovat s mastnýma rukama, což opravdu nesnáším. Jsem zvědavá, co mi doktorka řekne při kontrole.

Dochy

Zkušenosti? Poněkud dramatické… V prosinci pozdě večer jsem musel využít služeb RZP kteří mně vytáhli z nejhoršího pravděpodobně adrenalinem nebo něčím podobným, v košili, teplácích a pantoflích převezli do nemocnice, tam mně víceméně pár hodin jen sledovali, dali léky na nejbližších pár dní a krátce po půlnoci vykopli, že už jsem v poho a můžu domů…

Na alergologii mi pak zjistili nějakou alergii pro kterou snad zatím ani neexistuje slušné jméno a vybavili mně několika tabletkama a adrenalinovým perem (alergikova základní výbava proti smrti)

Výhoda: Mám lékařsky potvrzenou téměř jistotu že mně neskolí žádný běžný alergen – tedy pokud mi nespadne 50kg pytel lískových oříšků na hlavu nebo něco podobného. (samozřejmě stav imunitního systému se může změnit a nějakou novou alergii teoreticky mohu získat)

zjentek

Pokud alergie už jednou je, s podobnými návyky bude velmi složité se jí zbavovat:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/daji-se-sehnat-doplnovatelne-osvezovace-vzduchu-ktere-maji-i-tlacitko-pro-zapnuti-a-vypnuti-i-bez-vytazeni-ze-zasuvky