Kepler

Pokud jste se někdy stěhovali, kolik vás to stálo?

Nejlevnější je zřejmě najmout si pár známých chlapů s autem a vozíkem, ale na kolik to vyjde, pokud si najali stěhováky?
Zařízení bytu 1+1, na vzdálenost 2 km. Stačí mi i jiný rozsah a vzdálenosti.

Nejlepší odpověď
johana 56

Pokud nepomohou známí, není stěhování levné. Profíci mají hodinovou sazbu ± na jednoho pracovníka 400 až 650,– Kč/hod + auto + sazba/km. Většinou účtují min. 4 hodiny, a je nutné počítat s variantou, že za každé patro připočtou 200,– Kč…

Další odpovědi
Drap

Už je to dávno, ale v podstatě to nestálo nic. Pár kamarádů jeden s Avií a náklady byla jen nějaká svačina. Dvakrát jsme se otočili a nějaké zbytky jsem si odvážel sám.

Kryšpín

V Praze uvedené po Praze od 3 tisíc náklaďák 2 maníci a šofér

EKSOT123

Zrovna taky něco takovýho řeším- v Rakousku. Kvůli úrazu to balím. Ale doufám,že mě pomůže firma zaměstnavatele, jde jen o odvoz do sběrného dvora.

orestez

Stěhovací firma je levnější než si pořídit dvoje vertikální žaluzie.

Kepler

johana: jediná užitečná odpověď! No nazdar hodiny! Podle všeho mě to vyjde u mně ve VM asi tak na polovic, a to se mi ještě zdálo o čertoch…

johana 56

Za polovic bych to taky ustála, proti VM jsme malá dědina. Uvedla jsem zlatý střed, berou i víc. Navíc má jeden smůlu, když se stěhuje do pátého patra a je zákaz použití výtahu. Pár skvělých přátel je lepší než výhra v loterii…

Kepler

Já jenom, jestli mně náhodou neberou na hůl. Snad se to vejde do 4 litrů, nábytku není moc a časově tak 2 – 3 hodiny. Jen tak pro zajímavost nabídka zdejší firmy:

Stěhovací vozidlo – 550kč/hod x 21%DPH
Stěhovací pracovník

  • 280kč/hod x 21%DPH

Na stěhování bude potřeba 3 stěhovací pracovníky včetně řidiče.
No a je tam záruka, pojištění atd. Při posledním stěhování mi najatí sousedi rozbili skoro všechny skleněné výplně nábytku, takže za sklenáře jsem zaplatil víc, než za sousedy…

Kepler

Kryšpín: to jako 3000,– jen za náklaďák a maníci účtovaní navíc?

Kepler

Drap: ptal jsem se na stěhováky.