Avatar uživatele
Pokročilý

Mohu nechat stát automobil na obecním chodníku?

Nejsem řidičem a proto neznám přesně vyhlášku. dnes jsem se stěhoval a známý který mi zajišťoval převoz nábytku stál u domu tak že předními koly byl na tzv. Obecním chodníku. Soused měl výhrady že to nelze.Známý se bránil že při nakládání a vykládání může stát po dobu nezbytně nutnou pro naložení, vyložení,nastoupení, vystoupení. Bylo mu řečeno že to neexistuje. Je to pravda? Nesmí se v žádném případě a to ani při stěhování nábytku stát na daném pozemku???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Tento problém jsem řešila přímo s policií v Bílovci, když jsem stěhovala kancelář. Do prostoru, kam není vjezd povolen, na chodník apod. lze v případě stěhování břemen vjet a po dobu nezbytně nutnou na tomto místě parkovat.
Takže buďte v klidu.
Váš známý neměl pravdu v tom smyslu, že lze parkovat na chodníku z důvodu nastoupení a vystoupení. Z tohoto důvodu lze jen krátce u chodníku zastavit. Nikoliv na něm parkovat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Choodníky nejsou stavěny na zatížení auty, takže pokud na ně někdo najede, může je poškodit. takže, na chodník jen, kde je to povolené a oficiální přejezdy přes chodník do nemovitostí. Výjimečně i přes chodník, kde to jinak nejde.
Nicméně na chodníky se najíždí. leckdo si myslí, že je to v pořádku.


Avatar uživatele
Zlatý

na dobu nezbytně nutnou lze


Avatar uživatele
Zlatý

"nesmie sa v žiadnom prípade" žiadna vyhláška nepozná.
Dotyčný je blbec, ktorí sa vyskytujú všade.
I keby to bolo zakázané, medziľudské vzťahy by mali fungovať, solidarita by mala dovoliť a pochopiť, že "práve takto" sa to nakladá lepšie a pohodlnejšie. A je zrejmé, že tam vodič neparkoval.
Takže: dotyčného blbca v budúcnosti ignorovať, prípadne mu pohroziť políciou (drzo, nekompromisne).


Avatar uživatele
Stříbrný

tak toho souseda kopni do řiti,jelikož to pravda není,na chodník můžeš pokud tam něco vezeš,ale jen na dobu nezbytně nutnou,tzn vyložíš a musíš odjet nebo přeparkovat..jednou jsem měl podobný pohovor se sousedkou vedle ve cesnic,byl jsem trhat pařezy tatrou 813 8x8 a zaparkoval jsem ji na chodníku před domem,jelikož sinici bych tím uzavřel,protože byla úzaká.Ženská vylezla že se na něm nesmí stát,že to je chodník.Já říkám,když to postavím na silnici tak tu nikdo neprojede a ona,že jsem nějakej chytrej, pak měla ještě nějaký připomínky a já se naštval a zaparkoval ji to p řesně před vrata když chtěla vyjet autem z garáže.
A říkám: te´d jste už spokojená ,nestojí na chodníku ale na vjezdu do domu. Ona se urazila a chtěla zavolat poliše,já jen říkám : myslíte že na tohle mají botičku?? Práskla dveřma a držela hu..bu.

někdy je lepší se s nimi nebavit a vys... se na ně.
Doplňuji:
venkovane: viděl jsi ten chodník u nás?? už na něm nejsou kostky ale železobeton,jelikož když vyjíždím s vyproš´továkem,musím zatočit a jakmile zatočím lítají kostky všude.A jinak na něm parkuju pořád,jelikož poldové na to se...rou.
krom toho pokud v něm udělám díru zaleju ji betonem.Ten aspoň chvíli vydrží,dokud se nazčnu točit na místě. a nájezd mi tam nechtějí dovolit,i přesto jsem si ho udělal.


Avatar uživatele
Stříbrný

Jak může dát někdo bod za odpověď, že se může stát na chodníku na nezbytně nutnou dobu. To je nesmysl.
Takže pane Rommarte, na chodníku se stát nesmí, ať je to chodník obce či můj vlastní. Jediná vyjímka je povolena svislou dopravní značkou.


Avatar uživatele
Pokročilý

Není rozhodující, jestli je chodník obecní. Podle §53 odst. (2) zákona 361/2000 Sb. na chodník auto nesmí, pokud není výslovně stanoveno jinak (dopravní značka povolující stání na chodníku). Pokud na místě není dopravní značka a nemáte výjimku od silničního správního úřadu, může být řidič za vjetí na chodník po právu postižen. Pokud stěhujete a stojíte nezbytně nutnou dobu, můžete se postihu bránit argumentací § 2 odst. (2) přestupkového zákona 200/1990 Sb. (obdobně popsané situaci přiměřeným způsobem odvracíte větší škodu). Závěr: soused měl pravdu, ale není pravda, že "v žádném případě". Nedejte na ty, kdo zde lenost podívat se do předpisů nahrazují sebejistým vyjadřováním.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 299
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.