zjentek

Pokud extrakt z pupenů dubu pomáhá zlepšit kvalitu a vzhled pokožky, je dobré ze stejného důvodu tinkturu užívat?

Jelikož přesně neznám jediný správný vzhled a správnou kvalitu pokožky a taktéž protože léčivé preparáty včetně bylin by neměly být užívány dokud jich doopravdy nepotřebujeme docela zde tápu užít či neužít. Děkuju.

Odpovědi
da ny

No, možná by šla natírat i na akné 😉
Nemám zkušenosti s dubovou tinkturou :/
Na rány asi také dobrá.
„Dubová tinktura nebo také dubové kapky jsou výbornou přírodní dezinfekcí s širokým léčebným využitím, kterou lze užívat zevně i vnitřně. Vysoký obsah tříslovin obsažený v kůře, pupenech, listech a žaludech dává dubu moc pro léčbu krvácivých a zánětlivých onemocnění, průjmu a poce“

„V novější době se pro své obsahové látky vysoce hodnotí pupeny, z nichž se vyrábí účinná tinktura. Dub působí blahodárně na krk, zvlhčuje sliznice v ústní dutině a v krku. Pomáhá zlepšovat kvalitu a vzhled pokožky.“
Užívání tinktury
Denní dávka = počet kapek odpovídající hmotnosti člověka rozdělíme na dvě nebo tři denní dávky (např. při celkové hmotnosti 60 kg dávku rozdělíme na 2 × 30 kapek nebo 3 × 20 kapek)
zdroj… https://nadeje-byliny.eu/tin­ktury/83-dub-8594055100126.html
„Použití: Na pokožku aplikujte přímo nebo pomocí vaty či gázy zvlhčené několika kapkami, přiložte nebo lehce vtírejte do postižené oblasti pro zklidnění. Pro koupele a oplachy dávkujte 1 polévkovou lžíci na 1 litr převařené vody. Pro aplikaci do úst doporučujeme použít rozprašovač.“
https://www.ze­lenedrahokamy­.cz/dubove-kapky-rk-200ml-detail