ludovit20

Pokud duchové umí procházet zdmi, proč nepropadnou podlahou?

Odpovědi
Edison

Kdyby jen to. Jak mohou jindy vzít za kliku a otevřít dveře? Jindy procházej lidma, a evidentně to nemohou ovlivnit. Těhle paradoxů jsem si všiml mnohokráte. Taky mě budou zajímat odpovědi.

Kelt

Mají duchovní sílu, která je silnější než gravitace. Gravitace se vztahuje na hmotné objekty. A podlaha je materiálově hustější než zeď, takže je to horší i pro toho ducha.

zjentek

Možná jsi nevědomky právě VYVRÁTIL jejich existenci. Seš kazisvět. (;

Kepler

Mají strach z výšek.

Bobek 2

Dotaz mylně předpokládá, že všichni „duchové“ jsou stejného druhu. Takové označení ovšem může dostat ledacos, od neobvyklých a leckdy neobjasněných fyzikálních jevů (vzpomeňme si na strašení ve Strašicích – https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/straseni-ve-strasicich-zpusoboval-urcity-typ-lokomotiv-rika-vedec.A100414_140­650_domaci_ban), které mohou vypadat jako působení nějaké neviditelné bytosti, přes různé smyslové či mentální iluze (které ovšem mohou být zcela reálným a existujícím vjemem), až po bytosti zkonstruované myšlenkovou abstrakcí, kde se spíše ptáme, jak byly vymyšleny, než jaké „skutečně jsou“ – mohou to být subjekty mytologické, pohádkové, anebo také psychologické nebo teologické konstrukty.

Pokud vezmu v potaz klasickou představu ducha, který se prochází po chodbách, tak pak bych předpokládal, že svůj pohyb prostorem řídí svobodně bez ohledu na překážky – tj. zdmi nebo podlahou projde, když chce, a nepropadne, když nechce. Někteří „duchové“ pak jsou konstruováni tak, že do reálného světa vůbec nijak nemohou zasahovat – v dokonalém případě tedy ani nemohou být nikým nijak vnímáni – jiní si zřejmě mohou nějakým způsobem zvolit, že nějaké fyzikální interakce způsobují – jsou vidět, slyšet anebo dokonce mohou mechanicky na něco působit. A pak zase záleží na tom, jestli pouze požadujeme po autorech pohádky, aby jejich fikce byla co nejvíc „realistická“ a konzistentní, anebo jestli se naopak pokoušíme uvést do souladu s našimi racionálními či jinými představami a očekáváním nějaké zkušenosti či poznatky, které se z nich vymykají, jako to dělali soudruzi ve filmu Bílá paní (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5kMwtjzsi­IQ), nebo jako to dělají různé církevní i vědecké nebo úřední komise například při přezkoumávání různých mariánských zjevení atd.

led

Sú duchovia a duchovia. Niektorí dokážu meniť svoje skupenstvo, iní zase ovládajú prírodné javy, ďalší žijú v ľudskej fantázií a dokonca sa nájdu aj medzi ľuďmi, fyzikálne úplne rovnakí, len sa zrazu zjavia a zasa zmiznú…

Aj na tejto stránke sú, cítim… cítim ducharinu z niektorých príspevkov, z nadprirodzených skrývačov otázok/odpovedí, nenápadných neviditeľných neznámych a bez nickov

anonym

Pokud je zelená totéž co červená, proč žlutá není totéž co modrá ?

Edison

Bobku, to, cos napsal je blábol. Problém, který je zde totazován se týká vždy jednoho konkrétního ducha. To, že jsou různé druhy duchů snad víme všichni. Ale opakuji, jak je možné, že jeden a tentýž duch jednou židlí projde a na další vedle si sedne? Jak je možné, že duch projde zdí, ale v zápětí si tentýž duch otevírá dveře?

Bobek 2

Ten dotaz zní: „Pokud duchové umí procházet zdmi, proč nepropadnou podlahou?“ Tedy netýká se jednoho konkrétního ducha. A stejně, jako špatně čteš dotaz, tak špatně čteš i odpověď.

Edison

Kelte, na ten nesmysl s rozdílnmou hustotou jsi přišel jak? Víš, kolikrát je zeď kamenná a podlaha dřevěná? A přesto po podlaze choděj a zdí a dvěřma procházej. Někdy. Jindy si je otevíraj. Někdy projdou stolem nebo židlí, ale na židli vedle si sednou. Prostě nesmysly…