Avatar uživatele
david22

Pokud dlouhodobě nosím špunty do uší…

jako ochrana proti hluku a třeba s nima i spím.(jelikož spolubydlící moc chrápe). Nemá to negativní dopad na zdraví, nepřehřívá se hlava při tom?
Doplňuji:
klubru> přesně o takovou odpověď mi jde. Šlo mi o to, jestli se při tom nepřehřívá mozek, aby mi pak třeba nehrozil nádior na mozku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4407 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Conchus

Hlava se ti nepřehřeje, ale mohou vznikat kožní otlaky, větší produkce mazu a může to skončit i dalšími nespecifickým dermatózními problémy. Minimalizuj to nošení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Heh, to je krásný dotaz, jak na něj odpovědět, než krásně.

Hlava se nepřehřeje, jenom za předpokladu, že používáš vodní chlazení, je to důležité, protože ucpáním uší si vyřadil běžné vzduchové chlazení a za další se může stát, že ve zvukovodech (při úniku plynu), dojde k velkému nárustu tlaku a špunt z ucha může vystřelit a spolunocležníka zabít, což by mělo výhodu, že už by spolunocležník nechrápal a už by odpadalo nošení špuntů.
Takže dopad na zdraví chrápajícího by to mohlo mít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Nošení špuntů do uší dlouhodobě nemá přímý dopad na přehřívání mozku. Jedná se o mýtus. Tělo reguluje svou teplotu mnoha způsoby a uši nejsou hlavním výstupním bodem pro teplotu.

Nicméně, stálé nošení špuntů může mít jiné nepříznivé účinky, jako je zvýšený riziko infekce uší, protože špunty mohou způsobit hromadění vosku a bakterií. Kromě toho někteří lidé mohou pociťovat nepohodlí nebo citlivost uší po dlouhé době nošení špuntů.

Pokud jde o mozkový nádor, neexistuje žádný důkaz, že by nošení špuntů do uší mohlo zvýšit riziko jeho vzniku. Místo toho se doporučuje soustředit se na dodržování zdravého životního stylu a pravidelné lékařské prohlídky pro včasnou detekci jakýchkoli problémů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek