zjentek

Pokud člověka předchází jeho pověst, o jakou pověst se jedná?

Jaká pověst člověka může předcházet? Jakákoliv? Anebo za všech okolností musí jít o slušnou či dobrou pověst?

Pověst člověka.

Nejlepší odpověď
annas

Je to určitě individuální., záleží na tom, čeho se „pověst“ týká.

Myslím si, že dobré zprávy se tolik nešíří, ale ty špatné, tedy nějaké prohřešky, vytržené z kontextu atd. se šíří rychlostí větru.

Proto jak napsal Petr Havránek

„Nevěřte všemu, co slyšíte nebo vidíte. Vždy jsou tři strany každého příběhu. Váš, jejich a pravda. “

https://kazdy­denscitatem.cz/ci­taty-o-zivote/neverte-vsemu-co-slysite-nebo-vidite-vzdy-jsou/

Proto je vhodné různým pověstem a zarušeným zprávám nepřikládat význam. Týká se to jen pohledu těch, kteří pověst šíří.

Další odpovědi
Drap

Někoho dobrá, jiného špatná.

Kepler

Může to být pověst dobrá, špatná nebo i neutrální. Třeba pověst pedanta, člověka s pamětí jako slon, satirika, mluvky, nebo naopak nemluvy…

Kelt

Co člověk, to jiná pověst. Třeba si pamatuji, že nás na škole varovali před novým žákem, který prý láme prsty. Naopak to byl příjemný inteligentní kluk s mnoha zájmy a o jeho případná agresivita se vůbec neprojevila. A jiné pověsti o jiných.

mosoj

O jeho.

zjentek

2mosoj: No dobře,tak jsem se špatně vyjádřil… Když se o někom řekne, že jeho pověst jej předchází, tak se to říká jen v případě, kdy jej předchází dobrá pověst? Ješito… (;