zjentek

Pokud člověk nechápe lidi a okolí nechápe jeho, je pak automaticky autistou?

Diagnóza autismu.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Ne. Většinou to znamená, že takový člověk je nějak „jiný“, ale nemusí to být zrovna autismus. Podobně se může projevovat i schizofrenie či obecně nějaká psychóza, anebo je to člověk natolik tvůrčí a geniální, že si žije ve svém světě a je v něm sám.

A naopak – to, že je někdo autista, ještě vůbec neznamená, že nebude chápat lidi kolem sebe a že okolí nebude chápat jeho. Jen se musí počítat s tím, že myslí a chápe trošku jinak, ale vzájemně se chápat můžou. A dá trochu víc práce, aby se to naučili.