Rokio

Pokud byste měli čistý příjem 14.000 Kč (za měsíc) a majetek o hodnotě 300.000 Kč, šlo by z toho vyžít?

K dispozici byste měli skoro třetinu jednoho milionu Kč a pravidelnou bezpracnou rentu ve výši 14.000 Kč měsíčně.

Vyžili byste z toho vy osobně, pokud byste nesměli pracovat?

Mohli byste jenom:

  • podnikat – může se vám dařit i nedařit
  • být vdaná/ženatý – pokud budete mít štěstí a někdo vás bude chtít
  • být k tomu rentiér/rentiérka – museli byste mí ale kapitál

zdroj obrázku: pixabay.com – nattanan23

Nejlepší odpověď
Kepler

Pro mně jako singla důchodce v levném nájemním bytě by to byl luxus! I bez těch dalších možností. Nejsem moc náročný.

Další odpovědi
Tw!st

Pokud by šlo v takové situaci podnikat, nebyla by ani třeba ta tvá renta.

mosoj

Hatla patla. Mnoho lidí musí vyžít z ještě menšího příjmu.

pizlicka

Rokio,je spousta pracujících,ži­jících v nájemních bytech,kteří měsíčně vydělají od základní minimální mzdy 10tisíc čistého do...….vejš,a jen za nájem s inkasem měsíčně zaplatí od 8–13tisíc,pokud žijí v malém bytě.takže bud jim zbydou 3tisíce na měsíc na obživu,nebo musí pelášit pro příspěvky na bydlení.Má to dva úhly pohledu-pokud žiješ v bytě s nájmem od 8–13tisíc,tak těch 14tisíc je na skromné žití.Ovšem pokud žiješ v domečku,nebo ve vlastním bytě,kde platíš jen inkaso do 3tisíc,pak když ti zbyde 11tisic na žití,je to paráda.A pokud máš ke všemu jistý pravidelní příjem-důchod,no tak jsi úplně v klidu.I když…ona i ta jistota je relativní.