Pokud byste byli režisérem a měli vybrat jedno společenské téma k filmu, jaké byste zvolili?

O čem by byl váš film?

Nejlepší odpověď
led

Podoby človeka pri cestách časom
Nie je to ľahká téma, ak chcete pochopiť dobu z pohľadu súčasníka

Další odpovědi
Drap

O zbytečnosti a nefunkčnosti EU

Pepa25

Pokud bych mohl, tak bych natočil úplně obyčejný film o dětech, klucích a pro kluky, o přátelství, zklamání i radosti. Kluci by tam měli partu, běhali po venku a byli tak vzorem pro své vrstevníky, že život není o elektronických hrách, ale o přátelství.

Ametyst

O tom, jak funguje globalizmus. Pak by mě asi odbachli jako toho režiséra z filmu Vrtěti psem (Dustin Hoffman), co režíroval válečné scény, aby přesvědčil lidi, že jsou ve válce:-)

Kepler

Koronaviry a jejich úloha v prohlubování xenofobie a rasizmu. Jak známo SARS – Čína, MERS – Blízký východ, Covid 19 – opět Čína. Už se projevují útoky na Číňany.

dubraro

Fyzické a psychické následky nedostatku sexu u mužů středního věku.

Kelt

O tom, že člověk je to poslední, co nás zajímá. Srovnáváme lidi podle nejrůznějších kategorií, pořádáme soutěže, závody a zajímají nás jen ti nejlepší, vítězové, nejkrásnější, nejsilnější, nejchytřejší, nejbohatší. Ale ti druzí zůstávají zapomenuti. A jaký je mezi nimi rozdíl?

Holka.cz

Asi fantasy nebo sci-fi.

Ametyst

Keplere, nemusíš chodit daleko: Když jsme přiletěli na poslední chvíli do republiky a za námi už se zavřely hranice, sledovala jsem ty nenávistné pohledy- a to byla Praha, zvyklá na cizince.

led

Kepler, téma koronavíru v živote človeka rôznej rasy, je v súčasných pohľadoch na rasy, politiku vo svetovú ekonomike ešte „skreslený neprebádaný jav“. Môžem si vaše filmové spracovanie predstaviť ako napríklad film o LOH 1972 v Mnichove „Viděno osmi“ keď 8 svetových režisérov spracovalo svoj pohľad na LOH1972 a udalosti okolo nich (napr. „Mnichovský masaker“). https://www.csfd­.cz/film/2987-videno-osmi/prehled/