Rokio

Pokud by začala třetí světová válka, který stát by ji pravděpodobně za­čal?

Nejlepší odpověď
anonym

🙂 potenciálních agresorů je plná planeta. Pravděpodobně kdokoliv z nich.

Další odpovědi
autacek

Ač si to asi většina nepřizná, pokud někdo začne, tak to bude USA a ospravedlňovat to bude preventivním úderem.

marci1

Žádný opravdu „normální“ člověk by ji nezačal, poněvadž by věděl, že je to konec pro všechny. ☹
„Vítězství Donalda Trumpa a Brexit naznačují, že se hroutí víra v globalizaci. To by mohlo zažehnout obrovský celosvětový konflikt.“
Co by mohlo rozpoutat 3.světovou válku?
„K dovršení všeho zlého znovu roste napětí mezi Spojenými státy a Ruskem, největšími světovými jadernými mocnostmi. Napětí mezi Washingtonem a Moskvou však nepředstavuje jediný problém.
Bodem zlomu se může stát napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem. Nebo spory o ostrovy v Jihočínském moři, na které si činí nároky Čína, ale i Indonésie a Filipíny. Nesmíme zapomínat také na nároky Thajska, Vietnamu, Singapuru a znovu také Tchaj-wanu.
Třetí světovou válku může odstartovat také Severní Korea. A to stále není konec. Další velkou válku může rozpoutat spor o pobaltské země, válka na Ukrajině čí boje na Blízkém východě – v Iráku či v Sýrii. “

Zdroj: http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Hrozi-treti-svetova-valka-Promluvil-predni-americky-historik-a-je-to-vazne-476050

Kryšpín

Podle toho jak NATO obkružuje Rusko, tak Putinovci

Smackdown

America dělá machry,protože je kamarád s Ruskem,takže jestli bude dělat bububu a jiný stát dostane rapla,tak to bude ještě zajímavý,pamatujte na velikosti nezaleží,pošle mu tam pár lízátek,a kvuli 2 blbcům bude hafo mrtvejch.

anonym

Pravděpodobnější jsou řekněme ty země, kde je faktická diktatura a o osudu celé země rozhoduje jediný člověk. Pokud se tento člověk ve své zemi nezodpovídá ani médiím, ani jiným politikům, ani občanům, pak je řekněme takový bláznivý útok z jeho strany na civilizovaný svět pravděpodobnější než ze zemí kde nemá jednotlivec moc absolutní.