Tonda Káňa

Pokud by na vás někdo zaútočil pěstmi, nožem či jinou kontanktní zbraní, myslíte, že byste se byli schopni ubránit?

Samozřejmě je nejlepší strategie utéci, ovšem ne vždy je to možné. A co si budem, svět je nebezpečné místo…

Já bych se, doufám, nějak ubránil. Mám za sebou nějaké kurzy sebeobrany, pěstí se prát umím (dvakrát jsem to ostatně využil v prácí – v sebeobraně!) a vždy, když jsem venku, tak u sebe nosím teleskopický obušek. Naštěstí jsem ho nemusel v praxi použít, ovšem je to dobrá hračka.

Co vy? Myslíte, že byste se byli schopni ubránit třeba nějaké fetce na ulici, kdyby na vás skočila jen třeba s holýma rukama? Museli jste se někdy již nějakému napadení bránit?

Odpovědi
Rokio

Myslím si, že ne. Pěstmi možná. Jsem středně vysoký a mám více svalové hmoty než tuku. Nožem určitě ne. Jiná kontaktní zbraň? Záleží na tom, o co by šlo. Maximálně tak basebolce.

cappuccino

V momente prekvapeni asi ne. Ale urcite bych volala o pomoc a snazila se ho zasahnout na citlivych mistech.
Pokud bych sla vecer pres park nebo prochazela nejakym temnym mistem, mela bych pripravene v ruce klice mezi prsty, popr. i peprak nebo maly lak na vlasy.
Ale v momente prekvapeni se asi ubrani malokdo.

led

To záleží od danej situácie.

PS. Nezdá sa mi, že teleskopický obušok (tj skrytá zbraň) nepovažujete za zbraň.
pokiaľ použijete obušok, či inú zbraň proti holým rukám tj. neozbrojeného útočníka, ide o neprimeranú obranu
Pýtate sa (v diskusii) „Vis, ceho jsou schopni fetaci?“ tak aj ja sa pýtam, musíte chodiť práve tam, kde sú feťaci?
Skúste sa zamyslieť, či nie je lepšie pohybovať sa v bezpečných priestoroch a vyhýbať sa kritickým situáciám, pokiaľ to nie je vaša pracovná náplň. Nadarmo sa nehovorí „neťahaj tigra za chvost“ a feťak je rovnako taký tiger.

Dochy

Těžko říct, záleží na konkrétní situaci,a le spíš ne. Už na základce jsem měl problém s tím, že i když jsem se bránil, moje hlavní starost byla abych tomu druhému náhodou moc neublížil… Při takovémhle nastavení se laik brání dost těžko.

Lurius

Pokud by mi s tím nožem předem nevyhrožoval, nevěděl bych že má nůž a chtěl by mě bodnout, tak i přesto že vím jak se bránit, bych bez šťastného/včasného reflexu neměl šanci

zjentek

Jediná pro mě pochopitelná cesta zde je NEUHNOUT ANI O KROK! Pokud by na mě někdo zaútočil kontaktně, nakonec by skončil rozbitý jako cikánská hračka, možná i jako cikánská kuchyň. Jednoduché. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ Vybavené 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

plebs

Nehanět nestrašit jsme osmá nejvíce bezpečná země na světě daleko vzadu je Kanada, Švýcarsko Finsko a další země.
A to z důvodů, nízká míra trestné činnosti a velmi nízká míra korupce a stabilní politika.

aliendrone

plebs>>> JJ, míra objasněnosti je u nás NADSTANDARDNĚ vysoká, to je pravda. Nezletilý ukradne kolo, taxe mu přišije dalších PADESÁT. V klidu, nikdo se v tom rýpat nebude, bo vyšetřovatel to stejně z důvodu nezletilosti pachatele ODLOŽÍ. Ale objasněnost nám utěšeně STOUPÁ a to je hlavní. Ach ty statistiky. Podle nich se máme ještě lépe, než u pánbíčka v ráji. 😮

Jsou 3 druhy lží.

  1. malé lži
  2. velké, nestydaté lži
  3. statistiky

(To není z mé hlavy, ale nemohu si momentálně vybavit, kdo to řekl. Stalin?) 😉 😁

cappuccino

@plebs: Vis, ceho jsou schopni fetaci? A tech tu mame vic nez dost!!

Tonda Káňa

Já vím, čeho jsou schopni, ostatně sám jsem byl jedním z nich 😑 Hlavně na ně nereagovat, nemluvit s nimi. Pokud nemaj absťák, tak jsou skoro neškodní… Toť má zkušenost.

led

Zákon 3 opíc nevidím, neslyším, nemluvím