zjentek

Pokud budou možné prostředky k záchraně životů při nákaze již 100% vytížené a onemocní třeba Putin, tak co s ním dále?

Nebo Trump, nebo třeba papež, nepodstatné…

(Chci věřit, že nikoho „neodstaví“.)

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud je nedostatek prostředků vždy dojde nakonec na rozhodování koho ano a koho ne… Otázkou pak už je jen jakým způsobem a kdo bude rozhodovat…

Další odpovědi
led

Sú ľudia vyvolení, ktorým sa poskytuje všetká možná pomoc a ľudia vyvalení, ktorí si musia počkať.
Najvyšší štátni predstavitelia (teda aj pápež) sú na rebríčku výhod na horných priečkach.

zjentek

Dochy já to tak nějak tušil. Ale je to ošklivé. Myslím to rozhodování koho ano a koho ne. Když letí pár much a za nimi ptáček, který má nedaleko v hnízdě mladé, tak pravděpodobně některou sezobne. Ale jistě nevybírá. Některé sezobne a některé letí dál. A i ten ošklivý virus se nechová jinak. jen mi lidé tomu všemu házíme klacky pod nohy, ale… Jak jen víme, že jsme při rozhodování o životě a smrti rozhodli z dlouhodobého měřítka správně? Tušíme vůbec, co vše je schopen a také může dokázat takový jeden prostý, svobodný lidský život, kterému nesvážeme ruce kontroverzními nařízeními či mu špatně nenastavíme laťku společenského postavení na základě patogenních modelů a norem? Víme?

Dochy

I ten ptáček rozhoduje kterou ano a kterou nechá. Jen Ty to rozhodování nevidíš. A asi nezná vnitromuší zásluhy těch potvor tak jeho kritéria budou asi především jak je která blízko a jak je která vypasená. Zdravotníci v poli a pravděpodobně podobně to maj v přetížených oblastech např. v USA a Itálii by měli primárně rozhodovat podle toho kdo je v ohrožení života a komu ten život dokáží s největší pravděpodobností a s nejmenším úsilím či s nejmenšími požadavky na chybějící materiál zachránit (tedy i s ohledem na to aby záchranou jednoho neodsoudili 4 další)

Nikdy nebudou vědět zda rozhodli správně s ohledem na nějaké dlouhodobé měřítko. Nemají šanci dopředu vědět jestli někdo z nich má šanci zachránit světový mír, zda to není druhý Hitler, nebo zda někoho, koho s velkým úsilím zachraňují, za týden nepřejede tatrovka.