cappuccino

Podstoupili jste nekdy hypnozu?

Pokud ano, jaky jste z toho meli pocit?

Nejlepší odpověď
GM

Hypnózu ne, ale regresní terapii ano. Všechno si pamatuji, bylo to hodně poučné a zodpovědělo mi to mnohé otázky.

Další odpovědi
Disraeli

Několikrát. Ale „jen“ autohypnózu.
Pocit jako téměř při kterémkoli jiném stavu transu (ke kterému hypnoza vede, a na kterém spočívá). Uvolněný stav (těla i mysli) a naprostá koncentrace, s „potlačeným“ vědomím a větším spojením s podvědomím/ne­vědomím, stav, kdy nevnímáš okolí ani své tělo. Můžeš jít do hlubin sama sebe nebo se nějak ovlivnit. Tělo spí, mysl je bdělá (tak, že jsi sice vědomá – ale s pozměněným vědomím a s hlubším spojením s tím podvědomím, nevědomím a dovlím si říct i s nadvědomím nebo metavědomím).
Je to o zkušenostech. Pro někoho, kdo to dělá poprvé, může být stav (hlubokého) transu novinkou, něčím zcela jedinečným, někdo to nikdy nezažije (protože se o to nesnaží), pro jiného je to známá věc.
Trans (který může být různě hluboký) je v podstatě všechno tohle: hluboké relaxace, hluboká meditace, hypnoza (tamto jsou spíš stavy, tohle je proces, který k tomu vede), stojí na nich i třeba astrální cesotvání, v jistém smyslu lucidní snění nebo regresní/progresní terapie (které jsou součástí hypnozy), stav naprosté koncentrace, uvolněnosti, tělo spí, ale mysl je při vědomí (to transu se dá dostat i hudbou, tancem, dýcháním, zvýšenou pozorností/kon­centrací, vizualizací, některým pohybem, atd – tělo tedy nemusí spát v pravém slova smyslu, svaly takoy mohou fungovat a můžeš se hýbát, i když to v podstatě nevnímáš a děje se to automaticky). Vlastně jde o navození těch správných mozkových vln, hladin.

Pocity při hypnoze? To je povětšinou stav uvolnění, uklidnění a tomu odpovídají pocity. (Záleží ale taky, čeho se ta hypnóza týká, jaký je její průběh a její cíl. Součástí hypnozy může být i rozpomínání se na pozapomeuté vzpomínky, minulé životy, a spolu s tím i pocity, které s tím souvisejí. Pozitivní i negativní. Můžeš cítit štěstí, radost, smutek, strach, …). Pocity po hypnoze jsou nebo mohou btý často vzrušení, entuziasmus, pocit přívalu energie, povětšinou menší otupělost (možný je i menší „šok“) a zbavení se jisté tíhy (spadlý kámen ze srdce). Na druhou stranu to může být i vyčerpanost (pokud to byla psychicky náročná hypnoza/terapie) nebo mírná bolest hlavy (obzvlášť pro ty, kdo na tyto stavy – souvisejcíí s mozkovými hladinami a epifýzou – nejsou zvyklí.. jako třebba při/po poslechu benaurálních rytmů nebo při hluboké meditaci/relaxaci).
Hypnoza je v podstatě terapeutických/psycho­logický nástroj, kterým psychologové řeší problémy ostatních. Většinou podvědomé a zakořeněné problémy. Po hypnoze má dojít k jistému vyrovnání, zbavení se některých negativ, odhalení problémů (či spíše příčin problémů – a tím i jejich samotné odstranění). Je taky možné se pozitivně ovlivnit, zbavit se nějakých zlozvyků, negativních návyků, pozměnit si osobnost, charakt. vlasnosti (do jisté míry), nějakým zbůsobem se ovlivnit pomocí auto/sugesce.

paul1

Ano, když jsem chtěl přestat kouřit a nedařilo s mi to. Hypnóza ale nepomohla.
Asi za dva roky jsem přestal sám, ale dalo to fušku.

Rokio

Ne, ale napíšu zajímavost o hypnóze. Hypnotizovaný člověk není mimo a nejde ho úplně ovládnout, jak známe z filmů, seriálů a knih. Když člověk podstupuje hypnózu, tak si vše uvědomuje.

Arcimozek

Ano, mnohokrát, abych se dostal do jiných vesmírů, což mi výrazně pomohlo se spirituálně osvobodit. Pokud Vám nejde otevřít Vaši psýchu, doporučuji.

elkon

Ne.

michala432

Ne nikdy bych do toho nešel.

Lída Novotná

Ano, hypnozu jsem podstoupila, ale pomohla jen na chvili. Navic tam musi byt velka duvera v terapeuta jinak to nema smysl a je to docela nebezpecne.

Demireid

Příspěvek smazán administrátorem.

cappuccino

Dekuji vsem za prima hodnoceni!!

Disraeli

paul1, v tom případě špatná hypnoza/hypnotizér. :D Záleží, jak je hypnoza vedena, co se říká, do jakého stavu tě (přesně) dostane a případně to chce někdy i víc sezení – třeba alespoň dvě – pro vyřešení většího problému nebo „přesnastavení“ jistých návyků nebo vlastností dotyčného.
V Česku je ale podle mě málo dobrých a skutečných odborníků. A psycholog může být pěkný, zamindrákovaný kretén. Řekl bych že totiž samotné studium psychologie je v ČR vcelku bída.

Disraeli

GM, regresní terapie se přece dělá s pomocí hypnózy. Jinak to snad vlastně ani nejde. :D