Podnikání – rizika, náklady atd..

Ahoj,
chtěl bych podnikat a zamlouvá se mi založení kavárny. Je nějaký způsob nebo osnova nebo něco, jak si spočítat předběžně náklady od pronájmu prostor až po nakoupení veškerého nábytku, přístrojů atd..??? Jak si spočítat jen tak předběžně, kolik by musela kavárna vydělávat, aby mě to uživilo, jaké jsou dnešní běžné platy pro kavárníky??? Potřebuji si zkrátka zjistit, co to přesně všechno obnáší od realizace až po financování a zda-li by mělo cenu vůbec do toho jít..Předem děkuji za různé rady, nápady a jiné informace.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestliže nemáte s provozem kavárny zkušenosti a nemáte vlastní prostory, nemusíte všechno kupovat vlastní a zařizovat nové. Na získání zkušeností si můžete pronajmout už zařízenou provozovnu a upravit si ji podle svého záměru. Mnoho přístrojů, jako kávovar, mrazák, lednice, automat na cigarety, postmix, pípa, fotbálek, šipky, jukebox se dá pronajmout bez vstupní investice. Když uvidíte, že se daří, můžete si pronajaté věci postupně vyměňovat za vlastní. Když se dařit nebude, jednoduše věci vrátíte a nedostanete se do finančních problémů.

Další odpovědi
Radak

Sedla bych si na den do kavárny a počítala bych lidi, kolik jich je za den obslouženo a kolik v průměru zaplatí. To by byly příjmy. Pak bych hodila na papír to zařízení, na netu bych si sehnala ceny, opět bych vše zapsala. Odhadla bych, kolik mě bude stát provoz auta, sociálka, zdravotní, daně… Postupně bych si udělala seznam, co by mě napadalo. Snažila bych se sehnat přibližné ceny. Pak bych sečetla příjmy, výdaje provozní a investiční náklady a pak by se vidělo.

AndreiRanger

Náklady na zřízení jsou ohromné, když vezmu jen povinné věci od hygieny: Neprodyšné rozdělení na kuřáckou a nekuřáckou část, povinnost provozovat toalety, nutnost dostatečného osvětlení etc.

Ceny nábytku najdete na různých serverech a je jen na Vás co si pořídíte. Potom jsou zde přístroje ( kávovary, chlaďáky…). Bez pochyby jistá míra zabezpečení, pojištění nemovitosti, proti krádeži, úrazům…

Další věc nákup materiálu na rozjezd.

A ikdyž najmete jen průměrný personál, který bude mít min. mzdu a tipy výjde vás každý jeden cca na 15000kč měsíčně.

Nájemné v OC je i 100tis měsíčně( v tomto případě odpadá starost s hygienou), pořízení vlastní nemovitosti jsou částky v milionech až 10mil. dle lokality.

Můžu Vám popřát jen pevné nervy a hodně štěstí, je to běh na dlouhou trať.

Tabula rasa

zkusil bych se ucházet o práci v kavárně na pár měsíců, abych se seznámil s provozem.