msi

Podmínky pro vstup na Slovensko, chci jet za babičkou na návštěvu?

Dobrý den, jsem z Prahy a chci jet autem navštívit babičku na Slovensku, dovést ji něco a zas hned jet zpět. Otázka je, jaké jsou aktuální podmínky pro vstup na SK a zpět do CZ? Četl jsem všechno možný, ale nenašel jsem odpověď, Nejsem očkovaný, nesplnuju žádnou výjimku, je tam jakýsi formulář, kde ale pak chtějí, abych po příjezdu do SK měl 14 dní karanténu.. ale ja tam chci jet jen na 1 den, musím pracovat zas od pondělka, tak prostě jen tam a zpět. Udělám si klidně PCR test, ale prostě to nestačí co čtu. Vyzná se v tom chaosu někde? Má někdo reálnou zkušenost starou pár dní/týden?

Nejlepší odpověď
led

Vzhľadom na to, že zjavne nesplňujete podmienky pre výnimku, nie ste očkovaný, nemal ste covida, platí pre vás karanténa, bez ohľadu na dĺžku pobytu.
Pokiaľ chcete niečo doviezť babičke, doporučujem vám použiť poštu, doručovaciu firmu a podobne.

Dodatok, spôsob navrhnutý užívateľom Otáznik123
NEDOPORUČUJEM

Otazník123, vy ste jeden z tých potencionálnych nelegálnych šíriteľov nákazy, ktorí pre vlastné záujmy popierajú právo iných na zdravie?

Další odpovědi
marci1

Cestování na Slovensko: Po příjezdu na Slovensko je povinná karanténa. Výjimku mají plně očkované osoby. (Výjimka pro rozočkované osoby přestala platit již 31.7.2021.)
03.08.2021 / 10:00 | Aktualizováno: 03.08.2021 / 09:57

Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky je povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (http://korona­.gov.sk/ehrani­ca) a doklad o očkování. Neočkované osoby musí až na výjimky do izolace. Děti mladší 18 let se řídí režimem rodičů.
Úplná výjimka z povinnosti registrace a očkování platí i nadále pro tranzit a řidiče nákladní dopravy.
Přeshraničním pracovníkům stačí mít kromě registrace negativní PCR test ne starší 7 dnů (tato výjimka platí pouze do 31.8.2021).
Pro cesty na pohřeb stačí kromě registrace negativní PCR test ne starší 72 hodin.
Na Slovensku platí mimořádná situace, epidemiologická opatření v jednotlivých okresech upravuje systém COVID-automat. 🙂
https://www.mzv­.cz/bratislava/cz/vi­zove_a_konzular­ni_informace/ak­tuality_z_kon­zularni_a_vizo­ve_oblasti/opa­treni_na_uzemi_slo­venske_republi­ky_v.html

Otazník123

Ano, je to přesně jak jste popsal. Správně by jste se měl před přejezdem hranice Slovenska zaregistrovat do jejich formuláře a pokud nesplňujete žádnou výjimku, ani nejste očkován, zůstat 14 dní v karanténě na vámi vybrané adrese a poté karanténu ukončit PCR testem. Jiná legální možnost není. Já řeším už dlouho stejný problém protože máme na Slovensku (asi 15km od státní hranice) chalupu. Zatím jsem očkován pouze první dávkou takže legálně tam taky nemůžu. Jediná možnost je, za předpokladu že pojedete autem, jet mimo hlavní hraniční přejezdy, kde vás nezkontroluje policie. V případě policejní kontroly už hlouběji na území Slovenska je pak nutné říct že už jste na Slovensko přijel v době, kdy ještě neplatila povinnost registrace a pobýváte zde už delší dobu. V případě že by vás zajímalo kudy přejet hranice (nebo aspoň místo kde je zatím úspěšně a bez kontroly přejíždím při cestě na chalupu já) napište mi do zprávy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Otazník123, vy ste jeden z tých potencionálnych nelegálnych šíriteľov nákazy, ktorí pre vlastné záujmy popierajú právo iných na zdravie?

Otazník123

Ne, a proto sem se už také nechal očkovat, před tím než začalo platilo tohle hloupé nařízení sem vždy před přejezdem hranic podstoupil PCR test. Bohužel tato možnost už není a slovenská vláda je nekompromisní. O chalupu je potřeba se starat (nehledě na ústavně zakotvené právo občana mít přístup ke svému majetku) ale zároveň si nemůžu dovolit zůstat tam 14 dní, jsem totiž stále v ČR pracující občan. Chovám zodpovědně, covid neberu na lehkou váhu a tak má cesta vypadá většinou tak, že sednu do auta, přejedu hranice, postarám se o chatu, a v neděli přijedu zpět, z nikým se za celou dobu nesetkám. Myslíte že tím ohrožuju právo jiných na zdraví?

led

Ano, pretože nech to akokoľvek znie nepríjemne, nikoho znezaujíma váš problém s chalupou, keď je ohrozené zdravie ľudí.
Aj keď, kdesi som počula, alebo čítala,:
„Zákony a nariadenia sa vytvárajú preto, aby sa porušovali“
je to aj váš prípad?
Uvedomte si, vaša chata sa nachádza na území iného štátu a tu platia zákony toho štátu. Predtým v časoch Československa vaša chata nebola na území iného štátu. Skúste si preveriť možnosť prechádzať hranice ako to robia „pendleri“ ktorí žijú na území jedného štátu (vo vzdialenosti menej ako 30km od hraníc) a pracujú na území iného štátu.

Otazník123

Ne neohrožuju, protože není fyzikálně možné abych někoho nakazil. Svědomí mám tedy čisté na rozdíl od idiotů kteří např. nechtějí v obchodech nosit roušky apod. Že porušuju zákon mě mrzí ale vláda mi opravdu nedává jinou možnost, žádal jsem o výjimku, psal jsem kam to šlo… Nikdo mi nevyhověl. Klidně bych dál podstupoval PCR ale ani to už nejde. Do doby než budu 22 dní po druhé dávce očkovaní tedy nemám jinou možnost.