ShyDoe

Podmínky pro studium v zahraničí

Ahoj ,
přemýšlím o vysoké škole a chtěla bych studovat v zahraničí. Budu maturovat z biologie, chemie a angličtiny. Tyto předměty mě baví a jdou mi, v angličtině se v pohodě dorozumim a umím trochu i německy.
Chodím na gympl , kde mám z ostatních předmětů 2 a 3 …
Tak že jaké jsou podmínky pro studium v zahraničí (co musím umět, jestli mě s mejma známkama nekopnou do pr*ele ) a kam by jste mi doporučili jít, kde se to točí kolem přírodních věd ?
Nebo to musím jít na českou vejšku, kde studium v zahr. nabízí, mít výborný známky, abych byla mezi prvníma do výběru pro studium v zahraničí ?
Děkuji
A kam chodíte vy a jak ste se tam dostali ? a je to finančně náročné ?

Odpovědi
gecco

Podmínky se liší škola od školy, někde dokonce i podle oborů (fakult) vrámci jedné VŠ – takže nejdříve pouvažuj o oboru, pak o zemi – a z toho ti ´vypadne´ několik málo možností škol, kam poté pošli dotaz na konkrétní podmínky.
Každopádně – jako vstupní je nutné maturitní vysvědčení, test z AJ (TOEIC apod.) splněný na nějaký minimální počet bodů a velmi často je požadovaný i motivační dopis (proč chceš studovat zrovna na této škole, zrovna v této zemi, zrovna teto obor…), pak přijímačky (test, pohovor…).
😉

Michálek1245

Ono hodně záleží třeba i na tom, co to je za školu a tak. Protože někde jsou ty podmínky poměrně benevolentní, ale pak jsou tu programy, které jsou fakt přísné a zaměřené právě na to vzdělání. Já osobně preferuji takový zlatý střední střed, což je třeba IB DP, které velmi dobře pracuje se studenty mezi 15 až 19 roky.