Blackienaaa

Anesteziolog

Dobrý večer,
studuji na čtyřletém gymnázium a po maturitě bych chtěla na medicínu. Už od malička chci pracovat ve zdravotnictví a vím, že studium je náročné a zájímá mě, jestli je studium anesteziologie náročnější než studium pediatrie? Tyhle obory by mě zajímaly a ráda bych v budoucnu pracovala buď jako anestezioložka nebo dětská lékařka v zahraničí, třeba v Americe i vzhledem k platům. Děkuju za všechny názory! :)
Doplňuji:
Bohemica – Ano chci, protože plat anesteziologa tady v průměru 20.000,– je opravdu směšný, kdežto v zahraničí je daleko ale daleko větší. A taky mi to nepřijde fér k českým lékařům, za takové náročné studium, takový plat. A dneska už většina mladých doktorů odjíždí za prací do zahraničí. Ani se jim nedivím…

Nejlepší odpověď
quentos

Medicína je náročný obor bez ohledu na specializaci. Těžko posoudit.

Další odpovědi
anonym

Medicína je samozřejmě náročná a pokud vím,tak základním studiem to nekončí.Budeš muset atestovat.Bývalý manžel byl chirurg,druhou atestaci si udělal na onkologii.Myslím si,že být lékařem je skutečně poslání.A promiň-budeš studovat vlastně zadarmo a chceš co nejdřív odejít za lepším platem do USA ?…:D
Doplňuji:
Proč tedy také nejdeš do zahraničí vystudovat? (Třeba do toho USA a pak se pokus uplatnit tady…)

anonym

Medicína je náročné šestileté studium. Po něm nastupuje absolvent medicíny do nemocnice na tzv. kolečko, kde prochází jednotlivá oddělení a de facto teprve při této praxi se rozhoduje, kde bude v nemocnici pracovat.
Jako mladý lékař má pět let praxe zapotřebí na to, aby složil atestaci z vybrané oblasti medicíny.
Teprve touto zkouškou je jeho vysokoškolské studium ukončeno.
Jedině zubní lékaři mají specializaci, která se studuje cíleně na daný obor od počátku studia.
Všeobecná medicína zahrnuje všechny ostatní odvětví medicíny a teprve po ukončení studia a promoci se absolvent rozhoduje, jakou specializaci bude chtít vykonávat. Jeho předpoklady pro zvolený druh praxe ale mohou ještě narazit na potřeby zdravotního zařízení, které jej přijme do pracovního poměru.
Dcera po absolvování fakulty nejdříve pracovala jako lékařka na LDN. Potom šla na stáž do nemocnice, kde teprve prošla předepsanou praxi a rozhodla se, že bude obvodní lékařkou.

Nelíbí se mi, když mladý člověk má představu, že je v pořádku vystudovat v ČR téměř zadarmo a vydělávat potom odejít do zahraničí. Děje se to, ale slušností by bylo alespoň takovými názory nedráždit zdejší populaci.
Na závěr bych se ráda zeptala, kde jste čerpala poznatky o platech zdejších lékařů, když evidentně o studiu medicíny nevíte nic? Bylo by určitě vhodnější zajímat se především o studium a o jeho uplatnění v praxi. Uvažovat ještě před maturitou o příjmu, který Vás v nejlepším případě čeká za nějakých 6 let, to považuji opravdu za zcestné představy, kam by se Váš život měl ubírat.

Drap

Dnes se studují všechny obory medicíny současně. Lékař se vlastně specializuje až po skončení studia, nebo v posledním ročníku.

kablik

Doufám že z tebe doktorka nikdy nebude, myslím že ku prospěchu všem!

aramah

Kablík máš poradit, pokud víš ale že vněco doufáš není odpověď.
Přesto by mi zajímalo jestli je to předčastná závist nebo jen hloupá odpověď…:((

pusinka50

Jasně děvenko, jen si studuj zadarmo v Čechách a pak odjeď do země zaslíbené, my, daňoví poplatníci, ti rádi ty študia zaplatíme, ikdyž už máme peněženky prázdné. On je i tam chleba o dvou kůrkách, víš, a jako Češka si tam budeš hodně dlouho budovat renomé a nějakou kariéru

Robert_PM

Nejdříve vystudujete medicínu. Ovšem soudím, že studium medicíny není o vidině horentních zisků. Abyste mohla po studiu samostatně „dusit“, připravte se na dalších x let praxe a atestací. A to je pro Vás obzor 10 (!) let. Do té doby se může změnit věcí… Třeba zjistíte, že omdléváte při pohledu na krev nebo nejste dostatečně rozhodná pro výkon této specializace… Myšlenka, že se chytíte po studiu v USA, a tam Vás nechají dusit, je z říše sci-fi. USA neuznává naší LF UK, alespoň ne v plném rozsahu, takže byste si dala ARO, a dalších x předmětů znova, v angličtině…

briketka10

Esculapova přísaha neexistuje..
jen Přísaha Hippokratova kde se hovoří o Aesculapovi..
viz článek:
http://www.vol­ny.cz/homeopa­tie/prisaha.htm

anonym

Milá slečno, ani v tom opouštění republiky za vidinou snadného chleba lékaře v zahraničí nemáš pravdu. V rodině mám tři mladé lékaře. Neměli ambice vydělávat „spousty peněz“, když tady jsou lékaři tak „zoufale podhodnoceni“. Dcera mohla dostudovat v USA, ale odmítla to. Synovec je vynikající cévní specialista a také o něj byl zájem v zahraničí. Neteř právě skončila studia a „zakotvila“ na interně.
Ještě jsem v ČR neviděla lékaře, který by tu umíral hladem.
Mít ale v 18 letech představu o reálné výši platu, to je skutečně pokřivená představa o životě, do něhož maturitou máš teprve vstoupit.
Ono je třeba si uvědomit jednu důležitou věc – medicína je na rozdíl od spousty jiných povolání skutečně posláním. Co Ti říká Esculapova přísaha? Nejspíš nic moc, viď?

Kablík sice neodpověděl na Tvou otázku, ale vyslovil názor, který velmi dobře chápu.