annas

Podléháte emocím? Jak silný je vliv emocí na vaše myšlení?

Proč se rozum a cit dostávají do konfliktu? Ani vůle mnohdy nepomůže…

Nejlepší odpověď
anonym

každý člověk je emocionální,to nás odlišuje od zvířat,dokážeme cítit bolest druhých,být solidární a taktéž se rozčílit,pak záleží jak danou situaci řešíme,pokud s „horkou hlavou“ naděláme si víc problémů než vyřešíme
Doplňuji:
chtěla jsem ještě dodat ale už bylo pozdě,že někdy se mi nedaří zachovat chladnou hlavu

Další odpovědi
rybíz

Ano, emoce na mne mají silný vliv.

quentos

jo, furt. Dost silný. Je to nejspíš tím, že i cit a rozum potřebují oba protiklad…

vagra

V mládí,jsem byl silně emotivní.Postupem času jsem se naučil některé své emoce částečně ovládat.Takže si myšlení už tak nenechám ovládat emocemi.
Ale máte pravdu,rozum a vůle někdy nepomůže…a potom… BUM! :D

led

S emóciami pracujem. Väčšinou sa dostávajú do konfliktu s rozumom, keď zákazník má za prácu zaplatiť. Ale väčšinou vyhráva chladný matematický rozum a natiahnutá ruka 🙂