dust8

Podle jakých indicií jsou si meteorologové tak jistí, že se do ČR vrátí sníh?

Odpovědi
elkon

Mají na to techniku a mohou sledovat počasí globálně, s předstihem pak odvozovat předpovědi. Myslím si ale, že předpovědi většinou neodpovídají vynaloženým nákladům na použité zařízení.

kukecdavor

Jestli to budou podobní experti jako ti co tvrdili, že Ukrajina osvobodí Krym do konce roku 2022 tak potěš pán Bůh

Pepa25

Aktuální situace je jasná https://www.chmi­.cz/aktualni-situace/aktualni-stav-pocasi/evropa/sy­nopticka-situace a poslední vývoj ukazuje, že ta tlaková níže nad Itálií bude dál postupovat SV směrem a poměnně výrazně ovlivní počasí nad střední Evropou. Co se bude dít dál, ukazují modely (vycházející z předchozích dat): „Rozsáhlá brázda nízkého tlaku nad Evropou se bude zvolna vyplňovat. V sobotu počasí u nás ovlivní tlaková níže, která bude postupovat z oblasti Jadranu k severovýchodu a bude se vyplňovat. Postupně se naše území dostane pod vliv rozsáhlé tlakové výše nad východní Evropou.“
No a vliv tlakové výše nad Ruskem v zimním období je jediný možný: „zima jak na Sibiři“